Košarkaši Partizana osvojili devetu uzastopnu titulu

Izvor: S media, 18.Jun.2010, 19:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana osvojili devetu uzastopnu titulu

Košarkaši Partizana osvojili su večeras devetu uzastopnu titulu šampiona Srbije, pošto na treći meč finalne serije Superlige u Beogradu nisu došli igrači Hemofarma.

Sudije su 15 minuta u hali Pionir čekale košarkaše Hemofarma, zajedno sa igračima Partizana, a potom je meč završen službenim rezultatom 20:0.

U prve dve utakmice, odigrane u beogradskom Pioniru i vršačkom Milenijumu, Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je pobedio.



Košarkaši Partizana presrećni osvajanjem nove titule


Košarkaši Partizana bili su presrećni posle osvajanja devete uzastopne titule prvaka Srbije, a novinarima u Beogradu su uglavnom rekli da im je ovo najbolja sezona u karijerama.

"Super... ovo mi je daleko najlepša i najbolja sezona u karijeri, a mislim i svih nas", rekao je nasmejani Aleksandar Marić, koji je proglašen za najkorisnijeg igrača.

Partizan je titulu osvojio pošto je u finalu plej-ofa pobedio Hemofarm sa 3:0. Poslednji meč, večeras u Beogradu, nije se igrao jer vršačka ekipa nije želela da dodje na utakmicu.

"Osvojili smo ove sezone sve osim Evrolige, a tu su nam falili centimetri da dodjemo do finala. Centimetri ili sekunde, kako se gleda. Hvala saigračima, stručnom štabu, navijačima, Beogradu i Srbiji na svemu što su uradili za nas. Sezona jeste bila dugačka, ali sa ovim momcima nikad nije dosadno", rekao je Marić.

Plejmejker Lester Mekejleb po običaju nije bio mnogo rečit, ali nije skidao osmeh sa lica.

"Osećam se zaista sjajno, stvarno smo mnogo postigli. Još nisam odlučio da li ću ostati. Kad odem kući i razmislim, onda ću znati", rekao je popularni Bo.

Lorens Roberts takodje je bio jako srećan i rekao je da je uživao u proslavi titule i da će tek da slavi uspehe ove sezone.

"Mnogo je dobar osećaj. Sezona je bila dugačka, ali jako uspešna. Ne znam šta da kažem sada, srećan sam mnogo. Sada želim da se opustim i uživam i da proslavim trofeje, ne razmišljam o budućnosti", rekao je Roberts.

Aleksandar Rašić bio je uobičajeno miran posle "sezone iz snova".

"Mislim da niko ni u najludjim snovima nije mogao da očekuje ovakvu sezonu. Čestitam svima, a naročito navijačima na fantastičnoj podršci", rekao je Rašić.

Jan Veseli je kazao da je "srećan kao i svi ostali", a na pitanje novinara da li će ostati i sledeće sezone, odgovorio je: "Naravno!"

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.