Kineske vlasti koče Kleov transfer

Izvor: B92, 17.Feb.2011, 12:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineske vlasti koče Kleov transfer

Transfer Gabrijela Kleversona Kordove Klea u kineski Guangžou još uvek nije završen iako su sve tri strane postigle dogovor.

Kleo je prošlog petka potpisao ugovor koji još uvek nije važeći. Razlog je obeštećenje koje čelnici Guangžoua treba da uplate Partizanu.

Po postignutom dogovoru Kinezi treba da uplate 'crno-belima' odmah svih 3.2 miliona evra, ne u ratama. Guangžou hoće to da uradi ali je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << probelm u kineskim zakonima.

Da bi toliku sumu novca uplatili na račun u inostranstvu čelnici Guangžoua treba da dobiju čak pet dozvola raznih instanci u Kini, od Vlade, preko ministarstva ekonomije do poreskih vlasti.

S obzirom da je ponedeljak bio prvi radni dan u Kini posle proslave Nove godine dozvole još nema a u Humskoj su nestrpljivi.

Zbog toga je Kleo u sredu ponovo veći deo dana proveo u kancelariji generalnog sekretara Darka Grubora čekajući vesti iz Kine. Posle Humske, Brazilac je otišao u Zemunelo da odradi trening.

U Partizanu, navodno, insistiraju da novac bude uplaćen u narednih 48 sati ili od transfera vrednog oko sedam miliona evra neće biti ništa, piše Sport.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.