Izvor: Press, 17.Maj.2010, 06:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kecman ponovo dao koš s centra!
Košarkaš Partizana postigao trojku sa polovine terena u poslednjim sekundama prvog poluvremena meča protiv Tamiša u Pančevu i tako pokazao da se ona čuvena trojka iz Zagreba baš i ne postiže „svakih sto godina"
Košarkaš Partizana Dušan Kecman preti da svojim suludim trojkama zaseni čak i legendarnog Sašu Đorđevića! Ono što je uradio krajem aprila u Zagrebu, na finalnoj utakmici regionalnog takmičenja sa Cibonom, Kecman >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << je ponovio u subotu uveče u Pančevu, opet pogodivši trojku sa pola terena u poslednjim sekundama prvog poluvremena!
Kada se naredne sezone linija za tri poena bude pomerala na 6,75 metara od obruča (kao u NBA ligi), Kecman verovatno neće imati problema da se privikne na nova pravila, budući da u poslednje vreme sve češće pogađa i sa 15 ili 20 metara udaljenosti. Važnost trojke u pobedi nad Tamišom (72:65), naravno, ne može da se meri sa onom iz zagrebačke „Arene", koja je Partizanu donela treći naslov šampiona Jadranske lige, ali je bila podjednako spektakularna i zanimljiva za gledanje.
Ovoga puta Kecman je pogodio u poslednjim trenucima prvog poluvremena, za vođstvo od 38:26, što je kod pančevačke publike izazvalo smeh, a kod njegovih saigrača nevericu. Mnogi su posle finala sa Cibonom pričali da se takva trojka viđa jednom u 100 godina, ali ih je Kecman demantovao samo tri nedelje kasnije. Juče, međutim, nije bio raspoložen za razgovor, dok nam je u klubu iz Humske rečeno da je „pomalo umoran od medijske euforije koja prati njegove trojke".
Partizan je u osmom kolu Superlige ostvario još jednu ubedljivu pobedu, sedmu u domaćem šampionatu, ali će ostati upamćeno i da je poslednju četvrtinu izgubio sa 21 poenom razlike (28:7)! Crno-beli su i u Pančevu dočekani ovacijama zbog plasmana na fajnal-for turnir Evrolige, a trener Duško Vujošević izjavio je posle utakmice da je „malo ljut" zbog zgusnutog rasporeda njegove ekipe.
- Nije lako igrati utakmicu svaka dva dana, moram da kažem da sam malo ljut zbog toga... Dosta smo se potrošili, depoi emocija su ispražnjeni, a svaki naš protivnik ima ogroman motiv kada igra protiv Partizana. Pohvalio bih starije igrače jer su se „isprsili" i vidi se da imaju želju da pobede na svakoj utakmici. Uvek damo priliku i mlađim košarkašima, ali i oni moraju da iskoriste ukazanu šansu na pravi način. U svakom slučaju, u Pančevu je viđena prava i lepa košarkaška atmosfera - rekao je Vujošević posle meča.
Košarkaši Partizana narednu utakmicu igraju već u sredu, kada će gostovati Radničkom iz Kragujevca.
Danilović bez mesta u Bordu FIBA
Predsednik Olimpijskog komiteta Islanda Olafur Rafnson imenovan je za novog predsednika FIBA Evrope. Na generalnoj skupštini u Minhenu, na kojoj se birao novi predsednik ove organizacije, Rafnson je pobedio Tugaja Demirela iz Turske, koji je pre glasanja važio za apsolutnog favorita. Bivši reprezentativac Islanda, međutim, dobio je 32 glasa od mogućih 51.
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić, naš predstavnik na skupštini u Minhenu, bio je šokiran Rafnsonovim izborom, kao i činjenicom da Predrag Danilović više nije član Borda FIBA Evrope.
- Iskreno, zatečen sam odlukom. Demirel je bio veliki favorit, ali je odlučeno da se podrška pruži Rafnsonu. Iznenađen sam i što Predrag Danilović nije prošao u Bord. U najvišem operativnom organu nije bilo mesta ni za predstavnika Turske, Rusije, Ukrajine i Izraela, kao i još neke cenjene košarkaške zemlje. I dalje nam nije jasno kako je to moglo da se desi - zapitao se Kapičić.








