Kapiten Ninković doneo pobedu Partizanu pa pocrveneo (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Mar.2014, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Radnički Niš 2:1 (1:1)
Strelci: 0:1 – Petrović u 9, 1:1 – Malbašić u 31, 2:1 – Ninković u 86. minutu
Stadion Partizana. Gledalaca: 15,124. Sudije: Novica Anđelovski, Dejan Potočan, Branko Pavlović.
(FOTO: I. Milutinović)
Partizan je posle mnogo muke došao do pobede nad Radničkim u prvom meču na svom terenu u prolećnom delu sezone.
Gosti su poveli već u devetom minutu preko Strahinje Petrovića.
Akcija je počela uz aut liniju sa leve strane gde je Stojanović nadmudrio trojicu igrača Partizana, dodao loptu do Ćuluma, on prosledio do Petrovića, koji ju je primio na sredini gola i uspeo da između Trajkovića i Volkova šutira i savlada Obradovića.
U 31. minutu Filip Malbašić je na radost domaćih navijača doneo izjednačenje. Bio je to njegov prvi gol u prvenstvu otkad se vratio sa pozajmice u Hofenhajmu.
Predrag Luka je centrirao sa leve strane, a Malbašić se dobro snašao ispred gola i šutirao. Lopta je udarila u stativu i odbila se u gol.
Do tri boda crno–beli su došli u 86. minutu.
Drinčić je izveo korner, lopta se odbila od igrača ponovo do njega i posle izvedenog sjajnog centaršuta Nikola Ninković je glavom loptu poslao u mrežu.
Ninković, koji je na ovom meču nosio kapitensku traku, ubrzo je posle pogotka uspeo da zaradi crveni karton i napusti igru. Na teren je ušao u 78. minutu kada je zamenio Sašu Ilića.
Posle koškanja Drinčića i Ćuluma, Ninković je s leđa udario u glavu Ćuluma. Obojica su napustila teren, a kapiten crno-belih do kraja meča bio je 17–godišnji Andrija Živković.

Semafor 17. kola Jelen Superlige:
Vojvodina – Voždovac 2:0 (Veselinović 6. i 84. iz jedanaesterca)
Javor – Donji Srem 0:0
Rad – Novi Pazar 1:0 (Ožegović 88)
OFK Beograd – Spartak 1:1 (Čavrić 69 – Novaković 80)
Jagodina – Crvena zvezda 0:2 (Mrđa 4, Milijaš 43)
Napredak – Radnički 1923 3:3 (Trujić 24, 26. i 41 – Rosić 28, Miljuš 60, Bjelanović 66)
Partizan – Radnički Niš 2:1 (Malbašić 31, Ninković 86 – Petrović 9)
14,30: Sloboda – Čukarički