Kamara i Boja potpisali za Partizan

Izvor: Blic, 31.Avg.2010, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kamara i Boja potpisali za Partizan

Pretposlednjeg dana prelaznog roka, Partizan je "pazario“ još dvojicu internacionalaca – Mohameda Kamaru iz Sijera Leonea, kao i Pjera Boju iz Kameruna.

Mohamed Medo Kamara (23) došao je iz finskog Helsinkija i potpisao je ugovor sa crno-belima na tri godine. Reprezentativac je Sijera Leonea, a za Helsinki je na 85 utakmica od 2007. godine postigao 12 golova. Pre toga je nastupao za Kups i Kalon iz svoje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zemlje.

Tokom građanskog rata u njegovoj zemlji početkom devedesetih, Kamara je ostao bez oba roditelja, pa mu je fudbal na neki način spasao život. Prvi veliki korak u njegovoj karijeri bio je prelazak u Kalon 2002. godine.

Bio je standardni reprezentativac U17 reprezentacije Sijera Leonea sa kojim je igrao finale Afričkog šampionata 2003. Iste godine igrao je i na U17 Svetskom prvenstvu u Finskoj.

Posle turnira pobegao je iz reprezentacije sa nekoliko saigrača i zatražio azil koji im je odobren. Međutim, FIFA im nije dozvolila da se bave fudbalom. Tek kada je napunio 18 godina FIFA mu je dozvolila da se licencira pa je Kamara potpisao ugovor sa Kupsom, pre početka sezone 2006. godine.

U međuvremenu je trenirao sa ekipom JIPPO. Na kraju sezone Kups je ispao iz lige, a Kamara prešao u prestonicu Helsinki u HJK.

O Pjeru Boji (26) ne treba puno govoriti. Potpisao je ugovor na godinu i po dana, a u Partizanu je već igrao u periodu od novembra 2003. do jula.2007. kada je prešao u bukureštanski Rapid. Proteklu sezonu igrao je za francuski Grenobl.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.