KUP RADIVOJA KORAĆA: Zvezda se tri četvrtine mučila, a onda trojkama razbila Megu za finale protiv Partizana (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Feb.2019, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Utakmica za trofej igra se od 17 časova.

Košarkaši Crvene zvezde drugi su finalisti Kupa Radivoja Koraća pošto su u polufinalu savladali Mega Bemaks sa (12:16, 30:21, 18:24, ) i tako obezbedili drugo uzastopno finale ''Žućkove levice''.

Sporo su oba tima počela drugi polufinalni meč. Zvezda se mučila u napadu kao i protiv Dinamika u četvrtfinalu, a Mega je to samo delimično uspevala da iskoristi. Nisu timovi bili previše raspucani početkom utakmice, pa >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je 4. minutu rezultat bio 7:2 za Megu. Uspeli su crveno-beli nekako da stignu do 7:6, ali ni poeni Reglanda na isteku napada nisu trgli četu Milana Tomića. Mega je 90 sekundi pre kraja prve četvrtine uspela da dođe do maksimalnih 16:7, ali je na prvi mali odmor Zvezda ipak otišla sa zaostakom manjim od dvocifrenog 16:12.

Kao i na početku utakmice, oba tima su i drugu četvrtinu sporije počela, ali je ponovo Mega bila ta koja se bolje snašla i u 13. minutu vodila 24:17. U tim trenucima su Zvezdu nosili Perperoglu i Davidovac, dok je i ulazak Čovića umesto Reglenda učinio napad crveno-belih tečnijim, pa je Zvezda u 16. minutu stigla do izjednačenja 29:29, da bi brzo i vodila 36:31 preko Davidovca, Cirbesa i Čovića. Preko Atića koji je igrao odlično u drugoj četvrtini uspela je Mega da priđe na 36:35 dva minuta pre poluvremena, ali je Zvezda otišla na poluvreme sa vođstvom 42:37.

Poluvreme 🏀

KK Crvena zvezda mts 42@KKMegaBemax 37

📊 Perperoglu 12 i Davidovac po 12, Cirbes 6 poena#WeAreTheTeam #kkcz #Zvezdas pic.twitter.com/fhisKWGkhO

— KK Crvena zvezda (@kkcrvenazvezda) February 16, 2019

Beron je trojkom otvorio drugo poluvreme i doneo Zvezdi osam poena prednosti (45:37), ali su crveno-beli zatim veoma brzo, za dva i po minuta izašli iz bonusa pa je Mega odlazila na liniju penala i u 24. minutu prišla na 52:48, a ubrzo i ponovo vodila preko Cerovine i Atića dva minuta kasnije. Međutim, crveno-beli su uzvratili preko Dobrića i Ristića za 58:53, ali je Mega stigla do izjednačenja 35 sekund ipre kraja. Ristić je pogodio i činilo se da će Zvezda imati prednost pred poslednju deonicu, ali je to ipak bila Mega pošto Mišković pogodio trojku u poslednjoj sekundi treće četvrtine.

Kraj 3/4 🏀

KK Crvena zvezda mts 60@KKMegaBemax 61

📊 Perperoglu i Davidovac po 12, Cirbes 8 i Dobrić 7 poena#WeAreTheTeam #kkcz #Zvezdas pic.twitter.com/exVc8gF9Hd

Mega je uspela da početkom poslednje deonice sačuva minimalno vođstvo, ali je od 33. minuta i rezultata 65:65 Zvezda trojkama Berona uz pomoć Dobrića i Perperoglua napravila seriju 10-0 i došla do prve dvocifrene prednosti na meču 75:65 u 35. minutu. Mišković je samo na kratko prekinuo seriju Zvezde zakucavanjem, ali su crveno-beli novom trojkom Berona i uz trojku Reglanda otišli na plus 14 (81:67) u 37. minutu. Uspela je Zvezda dva i po minuta pre kraja da dođe i do maksimalne prednosti 86:69, a to je bio i znak da je pitanje pobednika rešeno, pa su crveno-bel mirno priveli meč kraju i izborili finale Kupa Radivoja Koraća.

CRVENA ZVEZDA - MEGA BEMAKS

DVORANA: Čair.

SUDIJE: Jovčić, Vojinović, Juras

GLEDALACA: 3.000.

CRVENA ZVEZDA: Simanić, Lazić, Reglend, Cirbes, Beron, Čović, Nenadić, Kešelj, Davidovac, Dobrić, Perperoglu, Ristić.

MEGA BEMAKS: Mišković, Ašćerić, Atić, Nikolić, Mokoka, Marjanović, Koprivica, Janjić, Ratkovica, Fundić, Cerovina, Stanić.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda zanosna slovačka teniserka Dominika Cibulkova.

📴🧡🌅

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Dec 9, 2018 at 6:57am PST

#tb to our last day in paradise-when i finally found the right pose next to @barborafranekova 🤷🏼‍♀️🙈😝

Crazy and sexy times in Maldives with @barborafranekova 🔥🖤

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Nov 11, 2018 at 4:49am PST

Ok ok ok this is the last one! but i m sorry it was just so exciting 🐬😩❤️😍

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Nov 3, 2018 at 11:39pm PDT

That maldives magic ✨

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Oct 28, 2018 at 2:42am PDT

Going thrue our pictures from summer vacay and look what i found,finally fairly front angle 🤫 btw i love this sunglasses from @opticlabshop.slovakia

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Aug 22, 2018 at 11:14am PDT

Take me places.. with my babe @barborafranekova 🌟🌸🌟

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Jul 17, 2018 at 9:56am PDT