Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Jun.2019, 21:14

KLS FINALE : Neviđena drama! Trojka Zagorca za horor trijumf Partizana!

Rezultat u seriji je 1:1.
Drama u dvorani "Aleksandar Nikolić" i pobeda Partizana! Zagorac je pogodio trojku za trijumf rezultatom 73:72 tri sekunde pre kraja, kojim su crno-beli izjednačili na 1:1.
Mnogo tvrđa utakmica viđena je u prvih 20 minuta u odnosu na duel u ponedeljak. Posle vođstva crveno-belih od 7:6 do kraja prve deonice je sevnula serija Partizana 13:2. Značajne napadačke role su imali Vanja Marinković i Ognjen Jaramaz. U drugoj četvrtini su se probudili i Nikola Janković, Novica Veličković i Markus Pejdž, pa je klub iz Humske stigao i do plus 10, 35:25 u 19. minutu.
Zvezda je forsirala šut za tri poena, koji nije funkcionisao, pa je prvi dalekometan hitac pogodio Boriša Simanić...