KLARK PRESUDIO: Budućnost u derbiju ABA lige bolja od Partizana u Podgorici

Izvor: Večernje novosti, 18.Nov.2018, 23:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povreda Jankovića u 32. minutu oslabila crno-bele u završnici NA krilima prvog evroligaškog trijumfa, zabeleženog nekoliko dana ranije, podgorička Budućnost slomila je otpor Partizana u derbiju 8. kola regionalnog takmičenja – 75:71. Šampion ABA lige je opravdao ulogu favorita i popeo se na drugu poziciju tabele, odmah iza vodeće Crvene zvezde. Partizan je hrabro izašao na crtu evroligašu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << odigrao nekoliko odličnih minuta, ali onda potpuno prepustio kontrolu igre protivniku. Džikićev tim je već krajem prve četvrtine imao “plus 12”, uglavnom oslanjajući se u napadu na raspoloženog Klarka. Crno-beli su u nastavku smanjivali zaostatak preko Gagića, koji je dobro koristio nešto veću minutažu, u odnosu na prethodne utakmice. Prvim pogotkom Radeta Zagorca, koji je igrao sa maskom na licu, u 16. minutu, gosti su potpuno vratili neizvesnost. Međutim, šokantna trojka za TV špice nekadašnje uzdanice Partizana, Nemanje Gordića, sa udaljenosti od tri četvrtine terena u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, ponovo je donela domaćima dvocifreno vođstvo (40:30). PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Budućnost - Partizan 75:71 Po povratku sa pauze, Beograđani su nametnuli svoj ritam, odigrali odličnu treću deonicu i zahvaljujući Stefanu Jankoviću, sve vreme išli u korak sa Podgoričanima. Baš kad su prišli na samo koš zaostatka (56:54), posle nezgodnog pokreta, najraspoloženiji igrač Partizana doživeo je povredu skočnog zgloba i morao je da napusti teren u 32. minutu. Znatno su od tog trenutka bili oslabljeni crno-beli, ali se nisu predavali. Zagorac i Marinković su trojkama ostavljali nadu za preokret, ali u odbrani nisu imali rešenja za Klarka, koji je pogađao odakle je hteo. Kad god je Partizan zapretio, Budućnost je ubacivala u onaj trojkaški “mod” iz meča sa Baskonijom (rekord Evrolige od 21 trojke) i tako na kraju koševima iz daljine rešila pitanje pobednika. Partizan je sad na skoru 4-4, baš kao i FMP i Cedevita, a u narednom kolu pred dvonedeljnu reprezentativnu pauzu, dočekaće Crvenu zvezdu. BUDUĆNOST – PARTIZAN 75:71Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 4950. Sudije: Hordov, Mrdak, Kralj.BUDUĆNOST: Džekson 11, Ivanović 5, Suad Šehović 3, Klark 20 (6sk), Barović 8, Tejlor, Sead Šehović, Starovlah, Gordić 10 (6as), Omić 7, Popović, Nikolić 11.PARTIZAN: Pejdž 10 (5as), Trifunović, Si 7 (8sk), Marinković 10, Gegić 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 8 (5as), Janković 15 (6sk), Lendejl 6, Gagić 10 (6sk), Nikolić 3.Po četvrtinama: 26:16, 14:14, 14:22, 21:19.
Pogledaj vesti o: Partizan,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.