KASNO BUĐENjE CRNO-BELIH: Partizan izgubio od Monaka

Izvor: Večernje novosti, 15.Jan.2019, 23:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan u poslednjoj četvrtini uspeo da spusti zaostatak, ali ne i da napravi potpuni preokret u meču trećeg kola Evrokupa - 68:72 DOKAZ da ekipi Monaka prija igranje u dvorani “Pionir” stigao je i drugi put ove sezone. U prvom delu Evrokupa njihova žrtva je bila Crvena zvezda, a u top 16 fazi pred njima je pao i beogradski Partizan – 68:72. Posle tri odigrana kola Trinkijerijev tim ima >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << skor 1-2, a u narednom kolu imaće priliku za revanš protiv istog rivala. Ispunjene tribine do poslednjeg mesta i pesma od prvog minuta definitivno nisu uplašili iskusnu ekipu Monaka, koja je od izlaska na teren pokazala da je došla po pobedu. Sa druge strane, domaćima kao da je važnost meča vezala ruke i iznela previše mana na videlo. Jedini raspoložen za nadigravanje bio je Nikola Janković, ali njegova dobra rola nije bila dovoljna da se pripreti gostima. OVACIJE ZA PASPALjA NA prethodnom meču predsednik Partizana Ostoja Mijailović je ugostio Milana Mačvana, a ovog puta je nastavio tu tradiciju sa Žarkom Paspaljem. Legendarni košarkaš kluba iz Humske pozdravljen je velikim aplauzom i pesmom: “Sad si uzeo trofej, Paspalje”. Lakomb i Robinson su načeli koš protivnika, a kada im se u drugoj četvrtini pridružio nekadašnji centar Crvene zvezde Elmedin Kikanović, razlika je postala dvocifrena – 17:27. Partizanovim igračima šut nikako nije polazio za rukom, ali oni nisu odustajali od pokušaja iz daljine (16-2 za tri u prvom poluvremenu). PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Partizan-Monako 68:72 Otežavajuća okolnost za njih bila je potpuna odsečenost Aleksa Renfroa, koga je stručni štab Monaka očigledno dobro skautirao. Samim tim nedostajala je prava kreacija u igri crno-belih, ali i njegov poenterski učinak (6-0 za tri, bez poena). Umesto buđenja, posle “minus 14” na poluvremenu, usledio je novi pad domaćih i nalet Džonsa. Iako je 6.500 navijača pokušavalo da ih trgne pevanjem: “Igrajte za grobare”, Pejdž i drugovi postigli su samo dva poen za uvodnih pet minuta, pa je ubrzo Monako otišao na dalekih – 54:33. PROČITAJTE JOŠ: Rasprodate karte za utakmicu sa Monakom, apel KK Partizan navijačima Međutim, nekoliko momaka u crno-belom nije želelo da publika ode kući razočarana. Četvrta četvrtina donela je bljesak Nikolića i Lendejla, ali on je bio dovoljan samo da se upiše častan poraz. Dramu je sprečio Nidam, koji je presekao nalet Partizana i potvrdio pobedu Monaka.Dvorana: “Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 6.500. Sudije: Rižik, Viklicki, Balak. PARTIZAN: Janković 12 (5sk, 5-0 penali), Pejdž 8, Si 6 (6sk), Marinković, Gegić, Veličković, Zagorac 7, Renfro, S. Janković 5, Lendejl 14 (7sk), Gagić, Nikolić 16 (6-3 za tri, 5as).MONAKO: L. Džons, Beri, Nidam 10 (6as), Lakomb 12, Dž. Džons 16 (11sk), Robinson, Kikanović 9, Lubaki, Robinson 8, Gladir 6, Bukner 11 (7sk).Po četvrtinama: 13:21, 13:19, 12:14, 30:18.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.