Izvor: HotSport.rs, 12.Dec.2015, 11:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KAPITEN ILIĆ: Nije kriv Fabrisio, kriva su naša deca!

Fudbaleri Partizana stavili su tačku na nastupe u Ligi Evrope šokantnim porazom od 3:1 u Humskoj od nemačkog Augzburga.

Kapiten Partizana, legendarni Saša Ilić, želeo je da skine teret sa stranih fudbalera crno-belih a tražeći odgovorne za debakl u Humskoj, klupska legenda pogledao je u pravcu mladih i najtalentovnijih igrača kluba: pre svih Andrije Živkovića.
– Brine me i boli to što je puno igrača radilo neke stvari kao da im >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << nije bio bitan Partizan! Morali smo da budemo pametniji i to nema veze s godinama – rekao je za Saša Ilić, prenosi Sportski žurnal.
– Evo samo četiri situacije koje smo morali drugačije da završimo. Brašanca mnogo volim, ali, Braš, ako voliš Partizan, moraš da padneš, a ne da vučeš loptu i šutiraš! Ako svira penal – super, crveni karton, gol – 2:2. Ako izvuče van šesnaesterca, opet je dobro: ležiš minut, slobodan udarac, dok se postavi živi zid, prošla su još dva! A ti hoćeš da daš gol. Umesto da gurne loptu Ninkoviću, on je šutirao – priseća se Ilić.
Kapitenu se nije dopala ni igra Andrije Živkovića.
– Živković šest puta šutira! Stani dete. Dodaj loptu nekome. Polako! – razočaran je Ilić.
Ni Nikola Ninković nije prošao bez javne packe:
– Može da doda Abubakaru, on šutira… Mogu da razumem Abua kad hoće po svaku cenu da da gol, ali nekoga ko je prošao Partizanovu školu i kog po prirodi mora da boli poraz, zaista ne shvatam i zato ovo i pričam. To sam im i rekao jer su oni nosioci Partizana. To me ubija! Šta je interes Partizana, da ti daš gol ili da prođemo dalje? – zapitao se Ilić i nastavio:
– Ja Stefana Babovića volim kao da mi je brat, ali, zašto ti koji imaš 29 godina centriraš u 86. minutu umesto da čuvaš loptu, da se uvučeš kod korner zastavice i pokušaš da iznudiš korner, aut? Pa šta i da ti ode lopta u gol-aut, bolje je i to od centaršuta kad nema ko da skoči. Fabrisio je stranac, ne oseća to što osećamo mi koji smo odrasli u Partizanu, zato ne zameram njemu nego nama! – rekao je Ilić.
Uprkos svemu, Ilić nije želeo da otkriva detalje iz svlačionice, pošto se šuškalo da je ušao u sukob sa Ljubinkom Drulovićem.
– Trener nije pitanje za mene. Ono što mogu da pričam, već sam rekao i ne zato što sam ljut jer nisam igrao… Kome bi danas bilo bitno ko je igrao i ko je dao gol, da smo izgubili 1:2 ili da je bilo 2:2? Baš bi me bilo briga koju će ocenu novinari da mi daju da sam uradio nešto dobro za ekipu a da se to sa tribine nije videlo – ističe Ilić i ne staje:
– Ne možeš da kažeš: nisam video saigrača, ili nisam osetio da me protivnički fudbaler vuče! Ne, reci: hteo sam da dam gol. Ponavljam, Žile, Džigi i Braš su deca Partizana i njima to niko ne treba da kaže, oni sami moraju da znaju šta je interes kluba. Ja bih pao za penal i valjao se po terenu dva minuta i bilo bi me baš briga da li ste mi dali četvorku ili peticu, jer nisam šutnuo, a mogao sam da dam gol – zaključio je Saša Ilić.

Nastavak na HotSport.rs...



Povezane vesti

Fabrisio za MONDO: Greška, brate...

Izvor: Mondo, 12.Dec.2015

Defanzivac Partizana o odlučujućem golu u meču sa Augzburgom...Foto: MN Press..Posle šokantnog poraza od Augzburga, desni bek Partizana Ivan Bandalovski je analizirao reakciju odbrane crno-belih kod  trećeg gola Nemaca, koji je Humsku zavio u crno (1:3)..."Fabrisio je krenuo napred da da gol i...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta HotSport.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta HotSport.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.