Još jedna pobeda Partizana!

Izvor: Mondo, 24.Jan.2015, 22:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još jedna pobeda Partizana!

Partizan pobedio Igokeu u Beogradu i upisao 12. trijumf u ABA ligi ove sezone. Zamalo drama u finišu. "Valjak" u narednom kolu u Skoplju.

Partizan je zaseo na četvrto mesto tabele ABA lige i čvrsto ga drži.

Crno-beli pobedili su Igokeu 74:65 (21:13, 17:15, 19:21, 17:16), u 19. kolu regionalnog takmičenja i na taj način sačuvali prednost u odnosu na petoplasiranu Union Olimpiju, koja je ranije u subotu slavila u Valjevu.

Beograđani >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su takođe zadržali i korak za Cedevitom na trećem mestu sa jednom pobedom više od Partizana.

Utakmica u Pioniru odigrana je u lepoj atmosferi pred punim tribinama. Igokea je povela 2:0, ali od tog trenutka Partizan više nije ispuštao prednost. Tim Duška Vujoševića konstantno je bio u vođstvu, koje se kretalo od četiri do 12 poena.

Sve do pet minuta pre kraja meča, kada je tim iz Aleksandrovca ozbiljno pripretio prišavši na samo poen zaostatka 62:61.

Foto: MN Press

Možda i ključnu ulogu u tim trenucima odigrao je Edo Murić. Slovenac je prvo pogodio trojku iz ćoška, a potom presekao loptu i asistirao Milanu Mačvanu za lagano polaganje.

Uspavani "valjak" se ponovo pokrenuo i nije dozvolio da se utakmica rešava na jedan posed. Ulaskom u poslednji minut crno-beli su ponovo bili na "plus 11". Duel je bio rešen...

Uskoro opširnije...

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.