Jermakovič: Naša prednost nije velika, ali verujemo u sebe

Izvor: RTS, 25.Avg.2015, 20:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jermakovič: Naša prednost nije velika, ali verujemo u sebe

Trener fudbalera BATE Borisova Aleksandar Jermakovič rekao je da prednost od jednog gola uoči revanša protiv Partizana u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona nije velika. Na uobičajeno pitanje u sličnim situacijama – da li je njegova ekipa vežbala izvođenje jedanaesteraca – odgovorio je odrično. Verujemo u svoju igru, istakao je on.
" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Partizan je dobro organizovana ekipa sa dobrim fudbalerima, ali verujem u svoje igrače. Gol iz prve utakmice jeste prednost, ali nije prevelika. Tokom utakmice svašta može da se dogodi i jedna sitnica može da promeni situaciju i donese pobedu. Nadam se mojoj ekipi", rekao je Jermakovič.

Fudbaleri beloruskog BATE Borisova igraju u sredu od 20.45 u Beogradu protiv srpskog prvaka Partizana, revanš utakmicu plej-ofa za plasman u Ligu šampiona. BATE je u prvoj utakmici pre osam dana pobedio sa 1:0.
Upitan da li je ekipa uoči sutrašnjeg duela vežbala penale, Jermakovič je rekao da su "njegovi igrači dobro trenirali i da se ekipa oslanja na svoju igru, a da su penali pitanje psihologije". Dodao je da će obe ekipe igrati ofanzivno.
U beloruskoj ekipi igraju dvojica srpskih igrača, Filip Mladenović i Nemanja Milunović, a upitan o njihovom kvalitetu, Jermakovič je rekao da o tome dovoljno govori činjenica da su obojica prvotimci. On je dodao da je crnogorski fudbaler Nemanja Nikolić doputovao u Beograd i da je u konkurenciji za tim. Ne očekuje se, međutim, da će početi duel.
Fudbaler BATE Borisova Nikolaj Signevič rekao je da je njegova ekipa spremna za borbu.
"Partizan je dobro organizovan, ali spremni smo, igraćemo žustro i najbolje što možemo", rekao je Signevič.

Sve ulaznice za ovu utakmicu su rasprodate, a upitan da li se plaši atmosfere, Signevič je rekao da je od srpskih igrača slušao kako to može da izgleda, ali da je njegova ekipa i ranije igrala utakmice pred punim stadionom i da je spremna na to.
Fudbaleri Partizana su prilikom dolaska u Belorusiju prošlog ponedeljka imali problema, zadržani su na aerodromu neuobičajeno dugo, a na pitanje novinara kako je u Beogradu prihvaćena ekspedicija BATE Borisova, portparol tog kluba nije dozvolio treneru da odgovori. Kako je rekao, pitanje se ne tiče direktno sporta.
Direktan prenos utakmice na stadionu Partizana pratite na RTS-u.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Jermakovič: "Nismo vežbali penale"

Izvor: Sportske.net, 25.Avg.2015

Šef stručnog štaba beloruskog šampiona rekao je večeras da njegova ekipa nije vežbala penale jer veruje da će uspeti da eliminiše Partizan u regularnom toku revanš susreta kvalifikacija za Ligu šampiona...Trener fudbalera BATE Borisova Aleksandar Jermakovič rekao je večeras da prednost od...

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.