JSL: Pobeda Partizana za plus pet

Izvor: Dzungla.org, 30.Okt.2011, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su Smederevo na svom terenu sa 3:1 u desetom kolu Jelen Superlige.

Tim Aleksandra Stanojevića je ovom pobedom osigurao prvo mesto nakon desetog kola, pošto sada ima 27 bodova, pet više od Crvene zvezde.
Pred oko dve hiljade gledalaca golove za Partizan postigli su Zvonimir Vukić i Marko Šćepović u prvom, odnosno Lazar Marković u drugom poluvremenu. Jedini strlac za goste bio je Vojislav Bojatović.
Atmosfera oko stadiona >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << Partizana uoči ovog meča bila je neuobiačajena, s obzirom na to da trenutno ima više policajaca nego navijača. Policija je pojačala obezbeđenje na prilazima stadionu u Humskoj, a posebno ispred klupskih prostorija ispod severne tribine gde se trenutno nalaze pripadnici Žandarmerije.

Takođe, jake policijske snage postavljene su na platou ispred hrama Svetog Save, gde je navodno bilo zakazano okupljanje navijača crno-belih iz grupe 'Zabranjenih'. Na utakmici je bilo oko dve hiljade ljudi, a Partizanov jug izgledao sablasno pošto se sakupilu svega 200-300 navijača. Oko 15. minuta na tribine su ušli i gostujući navijači, popularni &despoti'. Njih 70-ak je istaklo transparent 'Iako je kec ko vrata, pevaćemo iz inata'.
Partizan je krenuo ofanzivno, što je bilo i za očekivati, a u prvom delu utakmice istakao se u poslednjih par dana često spominjani Vladimir Volkov koji je briljirao po levoj strani. Međutim, u prvih pola sata Partizan nije stvorio pravu priliku, pa je praktično bez šanse poveo u 31. minutu. Gol je postigao ponovo Zvonimir Vukić koji je nakon kratke kombinacije iz kornera savladao golmana Rankovića.
Nakon vođstva Partizan je zaigrao mnogo lakše, pa je već u 38. minutu duplirao prednost. Strelac je bio Marko Šćepović koji je nakon solo akcije poslao loptu ispod golmana Smedereva. Posler gola Šćepović se okrenuo ka ističnoj tribini gestikulirajući navijačima da ućute. Mladi napadač, koji je od početka sezone u svađi sa navijačima crno-belih, ponovo je dobijao zvižduke svaki put kada primi loptu.

Početkom drugog dela Stanojević je umesto Šćepovića ubacio Eduarda, a Partizan je zaigrao znatno bolje nego u prvom delu. Babović, Marković i Eduardo stvarali su puno problema gostujućoj odbrani, koja je nekako uspevala da sačuva svoju mrežu.
Za razliku od prvog dela kada su praktično bez pravih prilika postigli golove, ovoga puta su igrači Partizana nakon nekoliko odličnih akcija i šansi primili gol. U 74. minutu gol je postigao rezervista Bojatović posle odličnog prodora Adamovića.
Baš kao i u Kup duelu protiv Metalca, Partizan je brzo reagovao na primljen gol i već u 79. minutu je rešio pitanje pobednika. Strelac trećeg gola bio je Lazar Marković koji je odličnim lob udarcem savladao golmana Smedereva. Do kraja meča domaći tim lagano je sačuvao prednost, a vredna spomena je samo bila izmena kada je Lazara Markovića zamenio Manga.
Partizan: Stojković, Aksentijević, Rnić, Ivanov, Volkov, Kamara, Babović, Ilić, Vukić (Smiljanić 81&#8242;), L. Marković (Manga 81&#8242;), Šćepović (Eduardo 46&#8242;).
Smederevo: Ranković, I. Milosavljević, Ćeran, Brašanac (Bojatović 55&#8242;), M. Milosavljević (Trujić 46&#8242;), Živković, Brković, Stojanović (Adamović 71&#8242;), Jerinić, Miović, Krčmarević.