JSL: Partizan udaljio Radnički od Evrope

Izvor: BKTV News, 13.Maj.2012, 12:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crno-beli naneli Kragujevčanima prvi poraz na 'Čika Dači' posle 47 utakmica 1:0 (1:0) i pokvarili im evropske planove. Crvena zvezda pobedila Rad na svom terenu 3:1 (1:0)
Ekipa Avrama Granta uspela je da se pobedom u Kragujevcu oporavi od neuspeha u 142. 'večitom derbiju' prošlog vikenda.
Novi-stari šampioni nisu blistali, ali su golom Stefana Babovića uspeli da nanesu Kragujevčanima prvi poraz na domaćem terenu od kad igraju pod imenom 'Radnički 1923". Za to >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << im je bilo dovoljno nekoliko minuta ofanzivnije igre u prvom poluvremenu.
MЕČ JE OBELEŽIO I SPREČENI SUKOB PRISTALICA PARTIZANA.
Inspirisani ofanzivni vezista uspeo je da zatrese mrežu domaćih u 19. minutu na pas Nikole Ninkovića iz brzo izvedenog faula. Babović je neposredno pre pogotka imao prvu dobru priliku, ali je Ognjen Čančarević skrenuo loptu u korner.
RADNIČKI - PARTIZAN 0:1
Crno-beli dozvolili su Radničkom da napada, drži loptu, ali domaći nisu uspeli da zatresu mrežu koncentrisanog Radiše Ilića. Iskusni golman najpre je sredinom prvog dela igre krajnjim naporom skrenuo šut Stanimira Miloškovića u korner.
Ekipa Slavenka Kuzeljevića ofanzivno je igrala i u većem delu drugog poluvremena. Šutirali su Nikola Simić i Stefan Nedović, ali bi odbrana Partizana svaki put pribrano intervenisala. Poseban hendikep za domaće stvorilo je i neigranje prvog strelca lige Darka Spalevića.
Crno-beli su nekoliko puta zapretili domaćima preko brzih kontranapada, ali sem par individualnih pokušaja Lamina Dijare i Davida Manhe nisu ostvarili konkretan učinak.
Radnički: Čančarević - Pavlović, Nenadić, Tintor, Milošević - Nedović, Obrovac (od 73&#8242; Lepović), Petrović (od 46&#8242; Vukašinović), Milošković, Simić (od 65&#8242; Varјаčić)- Živadinović
Partizan: Ilić - Aksentijević, Ostojić, Ivanov, Miljković - Kamara (od 77&#8242; Kamara), Smiljanić -Tomić (od 83&#8242; Manga), Ninković (od 69&#8242; Ilić), Babović - Dijara
Pobedu Partizana maksimalno su iskoristili rivali Radničkog u borbi za evro-kvalifikacije.
Vojvodina je pobedila u Čačku 2:0, osvetila se za poraz u polufinalu Kupa i vratila se na treće mesto na tabeli. 'Lale' su igrale u trenutno najjačem sastavu, bez povređenom Almamija Moreire i postigle po gol u oba poluvremena.
BORAC - VOJVODINA 0:2
Jagodina je takođe slavila, na gostovanju Metalcu golom Saše Marjanovića i zauzeće četvrtu poziciju, odmah ispred Slobode, koja je takođe slavila u uzbudljivom duelu sa Hajdukom 4:2.
METALAC - ЈАGODINA 0:1
Gosti su poveli pogotkom Aleksandra Ćovina, ali su Užičani zaigrali bolje, napadali i postigli četiri gola. Posebno je bio lep četvrti, delo Predraga Ranđelovića na asistenciju Vojislava Vranjkovića sa više od 30 metara.
SLOBODA - HAJDUK 4:2
BSK Borča konačno je pobedila na svom terenu i konačno postigla dva gola. Rezultatom 2:0 pobedila je Spartak u utakmici bez rezultatskog značaja.
BSK - SPARTAK 2:0
Novi Pazar osvojio je tri boda u duelu sa OFK Beogradom, golovima u finišu prvog poluvremena, i pred velikim brojem navijača proslavio ostanak u ligi. Oba pogotka 'pala' su posle kornera Irfana Vusljanina, iako nijednom nije direktno asisitirao.
Javor je pobedio u Smederevu, golom Obiore Odite, iako je više od pola sata igrao bez isključenog Nikole Vujadinovića.
SMEDEREVO - JAVOR 0:1
Pozajmljeni igrač Udinezea ovog proleća dovođen je u vezu sa velikim brojem klubova, tako da će rukovodstvo Javora imati težak zadatak da ga zadrži u svojim redovima.