JSL: Nove pobede Napretka i Javora

Izvor: B92, 31.Avg.2013, 18:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Javora pobedili su u Subotici Spartak sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Super lige Srbije, dok je Napredak na gostovanju pobedio Donji Srem sa 3:1.

Javor je poveo golom Borka Veselinovića u sedmom minutu, a konačan rezultat postavio je Stefan Dražić u 65. minutu.

Ekipa iz Ivanjice se drugom prvenstvenom pobedom popela na peto mesto na tabeli sa sedam bodova, dok je Spartak na 10. mestu sa tri boda manje.

Fudbaleri Napretka pobedili su na gostovanju Donji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srem sa 3:1. Napredak je poveo u 17. minutu preko Nenada Gavrića, a domaći su došli do izjednačenja autogolom Mladena Veselinovića u 52. minutu.

Novo vođstvo ekipi iz Kruševca doneo je Obeng Regan 20 minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Nenad Mirosavljević u 85. minutu.

Posle četiri kola, Napredak ima šest bodova i nalazi se na sedmom mestu na superligaškoj tabeli, dok je Donji Srem pretposlednji sa dva boda.

I fudbaleri Novog Pazara pobedili su na svom terenu OFK Beograd sa 2:0 i tako, takođe,zabeležili drugu pobedu u prvenstvu. Golove za Novi Pazar postigli su Mladen Lazarević 40 minutu i Nemanja Arsenijević u 63. minutu.

Novi Pazar je šesti na tabeli sa sedam bodova, dok OFK na 12. mestu ima tri boda.

U mečevima odigranim u 19 časova, Radnički je u Nišu, golovima Jovanovića i Bulatovića, trijumfovao protiv Slobode iz Užica, dok su Voždovac i Jagodina odigrali 1:1.

Prvi gol na novom stadionu Voždovca, koji se nalazi na tržnom centru, postigao je Đurić iz Jagodine, da bi konačan rezultat postavio Obradović osam minuta kasnije.

Utakmica u naselju Braće Jerković ostaće upamćena kao prva utakmica Superlige odigrana na veštačkoj travi i na stadionu koji se nalazi na krovu tržnog centra.