Istorija se ponavlja: Partizan protiv opasnih severnjaka VIDEO

Izvor: B92, 18.Avg.2023, 09:38

Fudbaleri Partizana igraće protiv danskog Norsjelanda u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu konferencija.

Partizan je posle velike drame uspeo da pobedi Sabah i plasira se u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu konferencija.

To znači da će se u tom delu takmičenja sastati sa Norsjelandom, ali to nije prvi put.

Crno-beli su već >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igrali protiv njih u kvalifikacijama za evropsko takmičenje i bilo je to u trećem kolu trke za Ligu Evrope.

Tada je trener Partizana bio Zoran Bata Mirković i njegovi izabranici su pobedili u Danskoj rezultatom 2:1 golovima Gomeša u 10. minutu i Zakarića u 64. minutu utakmice.

Utisak je pokvario kiks odbrane u 70. minutu koji koristi rezervisa Matijas Rasmusen te smanjuje rezultat na 2:1 i dovodi Norsjeland u bolju poziciju uoči revanša u Beogradu.

A u Humskoj, nova pobeda u goleadi rezultatom 3:2. Radovao se Mirković, radovali su se "grobari". Ipak, početak nije bio dobar za crno-bele.

U potpuno mirnom početku utakmice, gosti su iz prve akcije ušli u šansu, koju je Olsen materijalizovao golom u 9. minutu – 0:1.

Na sreću crno-belih, Miletić je samo dva minuta kasnije izjednačio na 1:1, iskoristio je centaršut Jankovića i glavom sproveo loptu u mrežu.

Stigla su još dva gola u blickrigu, prvo je u 30.minutu Janković zatresao mrežu Danaca, da bi potom i Marković u 35. minutu isto učinio. Za konačnih 3:2, postarao se Amon u 76. minutu.

Crno-beli su tada trijumfalno završili dvomeč sa Norsjelandom, a videćemo da li i sada mogu isto.

Norsjeland je osnovan pre samo 20 godina fuzijom dva lokalna ligaša iz grada Faruma.

Iste sezone kada je osnovan stigao je do trećeg mesta u Superligi, a u međuvremenu je četiri puta učestvovao u grupnoj fazi Lige Evrope.

Norsjeland je 2012. stigao do za sada jedine titule šampiona Danske i debija u grupnoj fazi Lige šampiona.

Ima i dva trofeja kupa, sa početka prošle decenije.

Utakmice igra na stadionu kapaciteta 10.300 mesta koji se zove "Pravo na snove" (Right to Dream Park).

Ekipa koju predvodi Johanes Hof Torup je bogata internacionalcima, a tu su čak četvorica fudbalera iz Obale Slonovače.

Severnjaci su prošle sezone dugo bili lideri Superlige, ušli su u plej-of kao prvoplasirani, ali su ostali bez titule od Kopenhagena.

Novu sezonu su počeli sa tri ubedljive pobede u Superkupu – 4:1, 3:1, 3:1.

Posebno je zablistao 19-godišnji napadač iz Gane Ernest Nauma Apija sa četiri gola u ta tri susreta, uključujući het-trik na premijeri sezone protiv Viborga.

Po dva gola postigli su Danac Markus Ingvartsen i Šveđanin Benjamin Nigren.

Ingvartsen je stigao ovog leta iz nemačkog Majnca u transferu vrednom tri miliona evra, dok je dva miliona plaćen štoper Lukas Hej.

Rumunski FCSB su prošli relativno rutinski – u Bukureštu nije bilo golova, dok su u revanšu Danci slavili 2:0.