Het-trik Rikarda – rapsodija Partizana!

Izvor: B92, 11.Sep.2022, 19:10

Fudbaleri Partizana deklasirali su Mladost rezultatom 6:0, u okviru 11. kola Mozzart Bet Superlige.

Najzaslužniji za trijumf crno-belih bio je Rikardo Gomeš, koji je drugu utakmicu zaredom postigao het-trik.

On je mrežu gostiju iz Lučana pogađao u 40, potom u 46. iz penala, a onda i u 64. minutu.

U strelce su se još upisali Igor Vujačić, te rezervisti Samed Baždar, odnosno Aleksandar Lutovac.

Partizan je upisao i četvrtu pobedu na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poslednjih pet utakmica u prvenstvu i sada je šesti na tabeli sa 18 bodova.

Mladost je u krizi i ovo mu je treći poraza na poslednja četiri susreta i trenutno zauzima 12. poziciju.

Do 39. minuta nije delovalo da će epilog meča u Humskoj biti ovakav.

Partizan jeste u prvih 10-15 minuta imao inicijativu, bio konkretniji, ali je nakon toga usledilo zatišje.

Ipak, otpor Mladosti slomio je Rikardo u finišu prvog poluvremena, kada je postigao dva gola za šest minuta.

Najpre je u 40. realizovao penal, da bi u prvom minutu nadoknade, posle šuta Terzića, koji je ispao centaršut, glavom skrenuo loptu u mrežu gostiju.

Partizan je i u nastavku igrao bolje, Terzić je pogodio stativu, da bi potom Rikardo promašio zicer.

Novi gol viđen je u 59. minutu, kada je nakon kornera Živkovića, glavom pogodio Igor Vujačić.

Pet minuta kasnije, Rikardo je upisao het-trik. Dijabate je prošao kroz sredinu, ostavio loptu saigraču, koji je sačekao, a onda školski pogodio dalji ugao.

Rezervisti su doneli novu energiju sa klupe ubrzo, a prvi gol za crno-bele u karijeri, postigao je Samed Baždar, momak rođen 2005. godine. To je učinio u 78. minutu utakmice.

Još jedan igrač sa klupe se upisao u strelce, samo tri minuta kasnije – Lutovac. Andrade ga je proigrao sjajno, a ovaj samo bocnuo loptu preko Samčovića.

Partizan je u finišu spustio gas, nije primio gol, te tako na pravi način najavio susret u Ligi konferencije protiv Nice na istom ovom stadionu.

Što se tiče Mladosti, naredni meč ove ekipe biće protiv TSC-a iz Bačke Topole.