Hemofarm pobedio u Novom Sadu

Izvor: B92, 14.Mar.2009, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hemofarm pobedio u Novom Sadu

Košarkaši Hemofarma plasirali su se na finalni turnir Jadranske lige pobedom nad Vojvodinom u Novom Sadu 72:66 (20:14, 13:24, 26:10, 13:18).

Hemofarm je zahvaljujući porazu Zadra u Ljubljani stekao dve pobede u odnosu na dalmatinsku ekipu, kolo pre kraja regionalnog šampionata. Vrščani su se tako pridružili Partizanu, Ciboni i Crvenoj zvezdi.

Najefikasniji na utakmici bio je Jovo Stanojević, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je uz 26 poena uhvatio 9 lopti.

U vršačkom timu Miljan Pavković je ubacio 20 poena, a Joksimović 13 pogodaka.

Ekipe su igrale u serijama – Hemofarm je bolje počeo meč, ali je Vojvodina na poluvreme odnela plus 5.

Novosadski tim je još u Domžalama izgubio šanse da sledeće sezone nastupa u NLB ligi, a Hemofarm je u trećoj četvrtini prelomio meč i obezbedio plasman u završnicu lige, stekavši plus 11.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Zvezda - Partizan

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.