HOKEJ NA LEDU: Crno-beli slavili u Pioniru

Izvor: Sportski Žurnal, 19.Okt.2011, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Olimpija 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Beograd – Ledena dvorana Pionir. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Đorđe Fazekaš, pomoćnici: Tibor Fazekaš i Davor Bogdan. Strelci: 0:1 Skap (Emeršič) PP2 u 24, 1:1 Kovačević (Popravka) PP1 u 28, 2:1 Prokić (Popravka) u 36. minutu. Isključenja: Partizan 16, Olimpija 12 + 10 minuta. Šutevi na gol: 32 / 34.
PARTIZAN: >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Klajgensmit, Luković, Gabrić, Sodržnik, Kovačević, Sretović, Milovanović, Tumbas, Ilić, Raković, Babić, Popravka, Prokić, Janković, Ristić, Mihajlović, Čengeri, Filipović, Ogrizović. Trener: Pavel Kavčič.
OLIMPIJA: Boh, Koren, Emeršič, Klavžar, Truden, Režek, Ulaga, Skap, Podobnik, Židan, Jurič, Angrič, Zajc, Krivec, Snoj, Dovič, Ždesar, Prusnik. Trener: Bojan Zajc.

Šampion nije dozvolio dva vezana poraza na svom ledu. U devetom kolu regionalne Slohokej lige, Partizan je uz dosta muke pobedio ljubljansku Olimpiju, pa sada uz dve utakmice manje ima 14 bodova.
Izgleda da crno–beli oklopnici moraju prvi da prime gol, pa da krenu da igraju. Slovenci su lako materijalizovali dva igrača više i poveli na početku drugog perioda. Ubrzo su gosti i drugi put savladali Klajgensmita, ali su sudije poništile pogodak, jer su Slovenci pomerili gol, a tek onda poslali pak u mrežu.
To je probudilo izabranike Pavela Kavčiča, pa je uskoro na semaforu pisalo 1:1. Kovačević je dobio „pak na tacnu” od Popravka i prevario golmana gostiju.
U finišu drugih 20 minuta, Prokić je postigao, ispostavilo se, odlučujući pogodak. Ponovo je ruski internacionalac Popravka prošao iz gola, vratio pak na plavu liniju do usamljenog beka crno–belih, a ovaj neodbranjivo šutirao – 2:1 za Partizan!
Šest minuta pre kraja druge trećine, posle greške slovenačkog tima, Marko Milovanović je dobio pak od Sretovića, prevario golmana, ali se isprečila stativa.
Mogao je Partizan pre poslednjeg zvuka sirene da reši pitanje pobednika, ali Milovanović nije realizovao penal. Golman je izašao, kapitenu je pobegao pak i odlična prilika je otišla u nepovrat.
Srećom, to se nije osvetilo crno–belima iako su Ljubljančani nekoliko minuta pre kraja imali ponovo dva igrača više na ledu...

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.