Fudbaleri Partizana pobedili Mačvu

Izvor: Beta, 01.Dec.2019, 18:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Šapcu domaću Mačvu sa 2:0, u utakmici 18. kola Super lige Srbije.Golove su postigli Takuma Asano u 16. i Slobodan Urošević u 70. minutu.Prvu šansu imao je Partizan preko Umara Sadika u devetom minutu, ali je šutirao pored gola. Crno-beli su poveli u 16. minutu. Šutirao je Sadik, golman Mačve je odbio loptu do Asana, koji je ubacio loptu u mrežu.Dva minuta kasnije Partizan je mogao da udvostruči prednost, ali je Filip Stevanović šutirao pored gola. Crno-beli su napadali, domaći su se dobro branili, a u 33. minutu imali su šansu kada je šutirao Djordje Šušnjar, ali je golman Partizana Vladimir Stojković dobro intervenisao. Posle toga pokušao je i Nikola Ašćerić, a Stojković je ponovo bio siguran.U završnici poluvremena pokušali su Slobodan Urošević i Sadik, ali je Partizan sa golom prednosti završio taj deo meča.Na početku drugog poluvremena u šansi su bili Asano i Nenad Marinković iz Mačve, ali je rezultat ostao nepromenjen. Partizan je imao inicijativu ali nije bilo pravih prilika sve do 70. minuta kada je Urošević postigao gol, nakon što se posle slobodnog udarca lopta odbila do njega.Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika, pa su crno-beli ostvarili treću uzastopnu pobedu ...