Izvor: RTS, 14.Feb.2020, 20:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FMP bolji od Dimanika, u polufinalu sa Partizanom
Košarkaši FMP-a savladali su ekipu Dinamika sa 98:73 u okviru četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća. "Panteri" će se u polufinalu sastati sa Partizanom, koji je savladao čačanski Borac.
FMP je treća ekipa koja je osigurala polufinale Kupa Koraća, pošto je relativno lako savladala ekipu Dinamika.
Egal meč gledao se u prvoj i poslednjoj četvrtini, dok su druga, a pogotovo treća pripale "panterima".
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />FMP je krajem druge i početkom treće deonice stekao dvocifrenu prednost, koju je do kraja susreta povećavao i održavao.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Pot sa 14 i Ulubaj sa 12 poena. Rit je dodao 11, a Đorđević poen manje. U redovima FMP-a debitovali su i Filip Čović i Ognjen Kuzmić, koji su pozajmljeni iz Crvene zvezde. Čović je završio meč sa sedam, a Kuzmić sa osam poena.
U redovima Dinamika istakli su se Glišić sa 17 i Glas sa 14 poena. Po devet su postigli Beslać i Akaj.
FMP se pobedom plasirao u polufinale Kupa Radivoja Koraća, gde će se sastati sa Partizanom, koji je nadigrao čačanski Borac.
U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i Mega Bemaks.
Jovanović zadovoljan pojačanjima iz Zvezde, ali će im ipak trebati vremena
Izvor: Sportske.net, 14.Feb.2020
Trener košarkaškog kluba FMP Vladimir Jovanović rekao je posle današnje pobede protiv Dinamika da je njegov tim od početka do kraja kontrolisao četvrtfinalnu utakmicu Kupa Radivoja Koraća..."Znali smo da je Dinamik dobra, mlada ekipa koja može da bude jako nezgodna ukoliko se ne shvati na pravi...






