FEŠTA U PIONIRU: Partizan pregazio Radnički

Izvor: Kurir, 11.Maj.2014, 22:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FEŠTA U PIONIRU: Partizan pregazio Radnički

Partizan je bez većih problema na svom terenu pobedio Radnički s 96:78

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Radničkog rezultatom 96:78 (26:23, 28:17, 26:18, 16:20) u meču 8. kola Superlige Srbije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Davis Bertans sa 19 poena, dok je Milenko Tepić dodao 17. Kod gostiju, najbolji je bio Marko Marinović sa 15 poena.

Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je na drugom mestu na tabeli sa sedam pobeda i jednim porazom, dok je Radnički četvrti sa skorom od po četiri trijumfa i isto toliko neuspeha.

Kragujevčani su samo na početku pružili ozbiljniji otpor, u ostatku susreta nisu imali rešenja da zaustave napade igrača Partizana. Tek u završnici meča Partizan je opuštenijom igrom dozvolio gostima da ublaže očekivani poraz.

Sredinom druge četvrtine trener Partizana Duško Vujoševi skinuo je sako, što je uradio i kormilar Kragujevčana Miroslav Nikolić na skandiranje navijača, a pridružili su im se sportski direktor crno-belih Dragan Todorić i pomoćni trener Petar Božić. Ostaje da se vidi kako će reagovati rukovodstvo Superlige posle posle kršenja predviđenih propozicija o odevanju zvaničnika na utakmicama.

>

TOK MEČA

U poslednjoj četvrtini Partizan je uvećavao prednost, a u 33. minutu bilo je čak 85:58 za crno-bele. Partizan je u finišu popustio i dozvolio Radničkog da smanji prednost domaćih. Partizan je na kraju slavio s 96:78.

IV četvrtina

Partizan je nastavio sa dobrom igrom u trećoj četvrtini, a u 26. minutu stigao je do prednosti od 20 poena (68:48). Usledila je nova dobra igra crno-belih, koji su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 80:58.

III četvrtina

Partizan je u drugoj četvrtini trojkama Bertansa poveo s 32:23, a onda mu se pridružio Pavlović i crno-beli su stigli do prve dvocifrene prednosti u 14. minutu. Partizan je novim trojkama povisio na 45:29. Partizan je potom sigurnom igrom održavao visoku prednost i prvih 20 minuta rešio u svoju korist s 54:40. U drugom četvrtini desio se zanimljiv detalj kada su članovi stručnog štaba odlučili da skinu sakoe.

II četvrtina

Partizan je sigurnije ušao u meč i poveo s 8:2. U ekipi Partizana najbolji je bio Bertans, dok su igrači gostiju napravili veliki broj grešaka. Partizan je potom stigao do 13:7, a onda je usledila serija Radničkog. Kragujevčani su serijom od 8:2 stigli do izjednačenja, 15:15. Radnički je imao šansu da stigne do vođstva, ali gosti to nisu iskoristili što je Partizan kaznio i prvu četvrtinu dobio s 26:23.

I četvrtina

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.