Izvor: Vesti-online.com, 09.Okt.2018, 21:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evrokup: Partizan - Zenit 85:78 (UŽIVO)

U drugom kolu Evrokupa "crno-beli" igraju s ruskim timom.

IV četvrtina

85:78 Četiri zlatna Gagićeva poena.

81:78 Partizan održava vođstvo s dve uzastopne trojke (Nikolić, Si). Dva i po minuta do kraja.

75:73 Nije trojka nego Bandja Si pogađa sva tri slobodna bacanja pošto je bio fauliran van linije za trojku.

72:73 Jutof ne posustaje: 5 od 5 za tri.

72:70 Posle dva promašaja >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za tri poena najzad trojku pogađa i Pejdž.

65:68 Prve poene u poslednjoj deonici daje Zenit trojkom. Pogodio je Amerikanac Jutof koji za tri poena ima 4 od 4.

III četvrtina

65:65 U poslednju deonicu se ulazi s nerešenim rezultatom. Zenit je poravnao s linije za slobodna bacanja pošto je Gagić načinio lične greške na četiri i na dve sekunde do kraja treće četvrtine.

63:62 Trend naizmeničnosti se nastavlja. Sada Zenit ima seriju 7:0.

61:55 Partizan prvi put ima vođstvo sa šest poena. Zagorac postiže još jednu trojku. Na četiri minuta do kraja treće četvrtine Partizan u njoj vodi 22:9.

56:55 Zagorac se razigrao, ali je još jednom bio polovičan s linije za slobodna bacanja. Popravio se trojkom ubrzo zatim.

Posle prvog vođstva "crno-belih" (26:24) u drugoj četvrtini usledila je Zenitova serija 12:0.

52:51 Zagorac kao i u prvoj četvrtini seče napad gostiju, a završava zakucavanjem. Partizan ponovo prelazi u vođstvo. Serija mu je 10:0.

50:51 Nastavlja se igranje jednih i drugih u serijama. Partizanova je sada 8:0.

47:51 Ponovo Lendejl uspešan za tri poena. Trenutno je s 14 poena najefikasniji u Partizanu.

42:51 Prve poene Partizan postiže trojkom Lendejla. "Crno-beli" imaju 2 od 9 za tri. Zenit uzvraća na isti način.

39:48 Prve poene u drugom poluvremenu postiže Mekel iz solo prodora.

Poluvreme

Ведем после первой половины! #ПартизанЗенит

The first half ends in our favor! #PartizanZenit pic.twitter.com/GqoZfEpJIY
— БК «Зенит» (zenitbasket) October 9, 2018

II četvrtina

39:42 Sada Partizanova serija. Četiri poena su postignuta s linije za slobodna bacanja, a Zagorac ih je dao posle nesportske greške Zenitovog igrača.

33:42 Simonović, koji je promašio dve trojke, postiže drugi koš za dva poena, a zatim je Pejdž načinio nesporstku grešku koja je kažnjena s dva slobodna bacanja.

26:36 Zenit serijom 12:0 stiže do prve dvocifrene prednosti na meču.

26:34 Zatim i serija 10:0 za Zenit koja je krunisana trojkom. Čanak traži tajm-aut.

26:24 Partizan prelazi u prvo vođstvo trojkom Marinkovića. Posle promašaja Pejdža i Lendejla za tri poena u prvoj četvrtini najzad i pogodak za "crno-bele" iz daljine.

I četvrtina

21:22 Zenit je imao bolje otvaranje, a Partizan dobru završnicu u prvoj četvrtini. U poslednja tri i po minuta rezultat je bio 9:2 za "crno-bele" koji su tako uhvatili priključak.

12:20 Zenit čuva prednost s dve uzastopne trojke (Truškin i Skrab).

Rade Zagorac doing it all himself!

He makes a steal and races for a big PartizanBC dunk! #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/0pyXc9nGT3— EuroCup (EuroCup) October 9, 2018

6:10 Dva uzastopna koša Partizana, prvo Marinković ispod obruča, pa Zagorac koji je presekao Zenitov napad i zakucao, primorali su Karasjova na tajm-aut.

2:9 Na početku se bolje snalazi Zenit.

2:0 Prve poene postiže Marinković iz slobodnih bacanja.

U Zenitovom početnom sastavu je Marko Simonović ali i Izraelac Gal Mekel, koji tek što je postao član ruskog tima, a pamte ga Zvezdini navijači po kratkoj epizodi 2015 (13 utakmica od početka sezone do decembra).

Partizanova prva petroka je Pejdž, Marinković, Zagorac, Pecarski, Lendejl.

Početak utakmice 2. kola EuroCup između PartizanBC i zenitbasket pic.twitter.com/m5oeEtb232— Vesti OnLine (VestiOnLine) October 9, 2018

Počela je utakmica II kola EuroCup #KKPartizan - zenitbasket #7DaysEuroCup pic.twitter.com/Yhi6xeuWMu— KK Partizan NIS (PartizanBC) October 9, 2018

Partizan prvi put ove sezone igra utakmicu u Evrokupu pred svojom publikom. Protivnik mu je Zenit iz Sankt Peterburga, koji je više poznat po fudbalskoj sekciji, ali njegov košarkaški tim već tri godine uzastopno bude na kraju treći u ruskoj ligi, a u prethodne dve sezone igrao je u četvrtfinalu Evrokupa.

"Crno-beli" su u prvom kolu izgubili u Italiji od Trenta sa 82:73, dok je Zenit, u kojem igra Marko Simonović, savladao kod kuće Turk telekom s 91:80.
Pogledaj vesti o: Partizan