Evrokup: Novi poraz Partizana

Izvor: BanjalukaLive.com, 05.Nov.2014, 22:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan se iz Volgograda vraća bez bodova. Srpski predstavnik u Evrokupu ni poslije četvrtog kola nije upisao pobjedu na evropskoj sceni, jer je u Rusiji ispustio šut za pobjedu protiv Crvenog oktobra - 61:59 Duel je već u uvodnim minutima pokazao da će biti jurnjava mačke za mišom. Partizan je vodio samo prva dva minuta – 9:10, a poslije toga je, predvođen Milenkom >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << Tepićem i Nikolom Milutinovim, pokušavao da napravi preokret. I bio je blizu iznenađenja jer je uspio da izjednači u finišu meča, ali posljednji napad nije trijumfalno iskoristio. U drugoj četvrtini Partizan je pao u minus od osam poena (24:16), pa je domaćin, kad je već imao priliku uspjevao da održava razliku sa nekim oscilacijama. Uspjeli su crno-bijeli serijom (8:2) da se primaknu domaćinu u 18. minutu, ali su trojka Ponkrašova i slobodna bacanja Kalpepera ugasila nadu gostima za preokret. Na odmor se otišlo rezultatom 32:25 i sa utiskom slabe igre na obje strane – slaba organizacija i još slabija realizacija napada, loša skočnost i nedostatak timske igre. Među crno-bijelima Edo Murić je u prvom poluvremenu bio najefikasniji sa samo sedam poena, dok je u crveno-bijelom timu Amerikanac Rendi Kalpeper upisao devet. Ni poslije odmora na terenu nije bilo ničeg novog. Crveni oktobar je održavao svoju jednocifrenu prednost, a Patizan se trudio da je anulira. Maksimalna razlika stečena je u dva navrata tokom treće dionice kada je na semaforu pisalo 36:27, odnosno 43:32. Ponkrašov ne da razliku – pogotkom sa linije 6.75 metara u 22. minutu i poenima Kusina odveli su ruski tim do prve dvocifrene prednosti na meču – 52:41... I tada tim Dirka Bauermana kao da je stao – Partizan rješen da stisne rivala u odbrani uspjeva da napravi seriju od 10:0 i da izjednači – 52:52. Dva minuta prije kraja meča crno-bijeli stiču i prvu prednost – 54:55. Mladost na jednoj i iskustvo na drugoj strani igraju egal. Imao je Partizan posljednji napad za produžetak ili pobjedu. Milenko Tepić, jedan od najboljih pojedinaca na meču, preuzeo je rizik - međutim, u poziciju za šut stigao je sekund pred kraj, šutirao sa linije 6.75 metara i promašio trijumf. (Novosti)

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.