Izvor: B92, 04.Sep.2010, 23:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evrogol Klea na debiju Stojkovića
Fudbaleri Partizana savladali su kulski Hajduk 2:0 (1:0) u zaostalom meču drugog kola Jelen Superlige Srbije.
Centralna figura meča u Humskoj 1 bio je Brazilac Kleo koji je maestralnim golom makazicama u 30. minutu postigao prvi gol. Meš je rešio Marko Šćepović u 60. minutu svojim prvencom u JSL.
Ovaj duel pored Klea obeležio je debi Vladimira Stojkovića na golu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Mohameda Kamare koji je odlično igrao u veznom redu.
Igrači Partizana su uz pesmu "Dragan Mance" na teren izašli u majicama sa imenom legende Partizana koja je tragično stradala na današnji dan pre 25 godina. "Grobari" pružili podršku fudbaleru Crvene zvezde Milanu Vilotiću transparentom "Vilota pobedi".
Pored Stojkovića i Meda, za ekipu Partizana na ovom meču debi u Superligi imao je i mladi Aleksandar Miljković na desnoj strani odbrane "crno-belih". Na levoj strani defanzivne linije igrao je oporavljeni Džozef Kizito.
U prvim minutima meča Hajduk je imao inicijativo ali nije stvorio ni jednu ozbiljnu situaciju pred golom debitanta Stojkovića. Do prve akcije pred golom gostiju Partizan je stigao u 13. minutu posle kornera Ilieva, ali je njegovu loptu na petercu uhvatio golman Brač.
Deset minuta posle toga "crno-beli" stvaraju najbolju šansu. Posle akcije po levoj strani lopta se odbila do još jednog debitanta, Maohameda Kamare na ivici kaznenog prostora, ali je šut Mede završio pored stative. Dva minuta kasnije oglasili su se i navijači sa "Juga". Pokrenuli su bakljadu koju su ispratili transparentom " Dragan Mance-legenda živi".
Nekoliko minuta su "Grobari" pevali u čast legendarnog fudbalera koji je tragično stradao na današnji dan pre 25 godina, a sve je kulminiralo u 30. minutu kada je Kleo maestralnim golom doneo prednost šampionu. Brazilac je primio loptu u kaznenom prostoru između trojice rivala, pimpovao je na oko deset metara od gola, a onda makazicama savladao Brača. Navijači su ga pozdravili sa "Kleo Srbine, Kleo Srbine".
Do kraja poluvremena Brazilac je još jednom ugrozio gol Hajduka ali je pogodio samo prečku.
Posle 15 minuta monotone igre u drugom poluvremenu, Partizan je iskoristio jednu grešku odbrane gostiju i preko rezerviste Šćepovića duolirao prednost. Šest minuta posle ulaska u igru umesto Ilieva, mladi fudbaler "crno-belih" i posle duela sa dva rivala dobio loptu ispred kaznenog prostora i otvoren put ga golu rivala, ušao u šesnaesterac i šutem po zemlji loptu poslao u dalji ugao gola Hajduka.
Do kraja meča Kleo je imao priliku da zapečati pobedu svog tima, ali u 85. minutu iz odlične pozicije sa ivice kaznenog prostora sa desne strane nije uspeo da savlada Brača koji je zaustavio snažan šut Brazilca.
U samoj završnici meča Hajduk je mogao da smanji prednost domaćina, ali je dobar prodor i šut zaustavio Stojković.
Partizan je ovom pobedom preuzeo prvo mesto na tabeli sa maksimalnih devet bodova. Prvi pratioci su Vojvodina, Borac, Sloboda PS i Crvena zvezda sa po sedam.
Partizan: Stojković - Miljković, Stanković, Krstajić, Kizito - Medo, Ilić (Brašanac 85'), Babović (Davidov 64'), Smiljanić – Iliev (Šćepović 54'), Kleo
Hajduk: Brać - Petrović, Fejsa, Radanović, Kasalica - Mrđanin, Jovanović, Bogić, Lalević - Maksimović, Živanović
Pogledaj vesti o: Partizan







