EVROKUP: Crno-bela OSVETA u Monaku! Partizan se revanširao za PORAZ u Beogradu! (VIDEO+FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Jan.2019, 21:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Važan trijumf.

Košarkaši Partizana slavili su na teškom gostovanju protiv Monaka sa 68:71 (17:23, 24:15, 11:15, 16:18) u okviru četvrtog kola grupe "E" TOP 16 faze Evrokupa. Crno-beli su odlično otvorili meč, ali su kasnijim greškama dozvolili domaćem timu da se vrati u meč. Ipak, zahvalujujući odličnoj igri u poslednjih deset minuta izabranici Andree Trinkijerija uspeli su da se revanšitaju Monaku za poraz u Beogradu od pre sedam dana.

Počeo je >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << meč 4. kola Top 16 faze @EuroCup!@ASMonaco_Basket - #KKPartizan#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/IbFabxrb9w

— KK Partizan NIS (@PartizanBC) January 22, 2019

Izabranici Andree Trinkijerija započeli su duel protiv Monaka na način kakav su mogli samo da požele. Rano vođstvo od 7:0 i 12:4 zahvaljujući dobroj odbrani i raznovrsnoj igri u napadu iz koje su proisticale slobodne pozicije izvan linije 6.75, potvrda su onog čemu crno-beli teže tokom cele sezone.

Čvtsta igra i organizovan napad konačno su došli do izražaja, a nagrada za takav pristup je ubrzo stigla. Za razliku od duela u Beogradu pre sedam dana, crno-beli su pogađali, a prednjačili su Vanja Marinković sa sedam, odnosno Renfo sa šest ubačenih koševa. Monako je ipak došao do daha u finišu prve deonice zahvaljujući greškama crno-belih, pa je rezultat na semaforu posle prvih deset minuta glasio 23:17 u korist beogradskog tima.

Posle 1/4, @ASMonaco_Basket - #KKPartizan 17:23#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/spDiaVJMbi

Tvrda igra viđena je na startu druge deonice... Crno-beli su započeli četvrtinu trojkom Nikolića, međutim, to je bio čini se prelomni detalj meča, gde crno-beli nisu iskoristili prazne minute Monaka u napadu i umesto da odu na dvocifrenu prednost, Partizan je ipak dozvolio domaćem timu da odličnom pik igrom dođu na minus tri 26:25.

.@GRJR22 with a perfect behind-the-back pass for Eric Buckner who finishes with a slam!@ASMonaco_Basket | #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/3pMZRffJWJ

— EuroCup (@EuroCup) January 22, 2019

Loša košarka viđena je u drugoj četvrtini, ali je Partizan ipak uspeo da spreči Monako da preokrene rezultat. Veliki broj grešaka na obe strane uz lošu selekciju šuta usporili su ritam meča koji je vladao sve do kraja prvih deset minuta. Crno-beli su ponovo loše gradili sopstveni reket, pošto je Banđa Si konstatno bio daleko od obruča, dok je Lendejl bio iza leđa centara domaćeg tima. Odličan u tom trenutku bio je Đorđe Gagić, koji je sa nekoliko poena uz dobro pozicioniranje u reketu zadavao dosta muke za ekipu Saše Filipovskog. Ipak, Monako je ponovo došao do igre i uspeo da povede u samom finišu prve deonice, pa se na odmor otišlo rezultatom 41:38 u korist francuskog tima.

Na poluvremenu, @ASMonaco_Basket - #KKPartizan 41:38#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/PtwsAgpn4R

Viđena je prava rezultatska klackalica na strtu drugog dela, gde Partizan ponovo nije uspeo da iskoristi lošu igru Monaka u napadu, pa je frnacuski tim uspeo da sačuva minimalnu prednost koju su stekli u finišu druge deonice. Ipak, koševima Sija i Renfroa, crno-beli su napravili seriju 5:0 i poveli u finišu druge četvrtine 48:45. Kao i u Beogradu igrač odluke za Monako bio je Pol Lakomb. Sjajni bek je iskustvom lakom pronalazio put do koša gostiju i tako držao svoj tim u igri. U poslednju četvrtinu ušlo se rezultatom 53:52 za Partizan.

Na poluvremenu, @ASMonaco_Basket - #KKPartizan 52:53#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/ANSQMaQMX9

Kontrolom skoka i strpljivim napadom, Partizan je došao na korak od velike pobede u Franscuksoj. Crno-beli su na sedam minuta di kraja poveli sa 62:54 i tako najavili trijumf... Renfro je povezao redove, dok je Gagić ponovo gospodario reketom kao u prvom poluvremenu. Loš šut domaćeg tima u finišu koštao je izabranike Saše Filipovskog trijumfa na ovom meču, pa je Partizan na kraju uspeo da slavi i revanšira se Monaku za poraz u Beogradu prošle nedelje.

MONAKO - PARTIZAN 68:71 (17:23, 24:15, 11:15, 16:18)

DVORANA:  Stade Louis II (2000 gledalaca)

SUDIJE: Himenez, Travicki, Udinski

Monako: Beri, Nidam, Lakomb, Čem, Gladir, Kikanović, Lubaki, Džons, Robinson, Bakner, Katara, Džozef.

Partizan: N. Janković, Pejdž, Si, Marinković, Gegić, Veličković, Pecarski, Renfro, S. Janković, Lendejl, Gagić, Nikolić.

TABELA: Monako 2-2, Partizan 2-2, Alba 2-1 (-1), Lijetuvos Ritas 1-2 (-1)

BONUS VIDEO

Mihael Šumaher je HARAO u Formuli 1, a danas se o njemu NIŠTA NE ZNA! Porodica ima samo jednu MOLBU za fanove (VIDEO)

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Polina, ćerka hokejaške legende Vejna Greckog .

Eskimo Kisses ❄️ Glam: @justinlamonte

Објава коју дели Paulina Gretzky (@paulinagretzky) дана 27. Окт 2018. у 1:50 PDT

⁸ ²¹ ¹⁸ @_jeremycohen

Објава коју дели Paulina Gretzky (@paulinagretzky) дана 21. Авг 2018. у 8:16 PDT

Hotter than you Pink 🧜🏼‍♀️

Објава коју дели Paulina Gretzky (@paulinagretzky) дана 2. Јул 2018. у 9:23 PDT

You had me at Aloha 🌺

Објава коју дели Paulina Gretzky (@paulinagretzky) дана 6. Јан 2018. у 8:57 PST

CHI ✈️ NYC

Објава коју дели Paulina Gretzky (@paulinagretzky) дана 17. Сеп 2017. у 1:23 PDT

Fun day on set with @taylormadegolf !! Can't wait to see the commercial ❤️

Објава коју дели Paulina Gretzky (@paulinagretzky) дана 15. Јан 2014. у 4:56 PST

Објава коју дели Paulina Gretzky (@paulinagretzky) дана 7. Нов 2013. у 8:07 PST