EVROKUP: Bledi Partizan nemoćan protiv raspoloženog Burža (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Okt.2020, 23:43

Treći poraz crno-belih.

Košarkaši Partizana pretrpeli su treći poraz u A grupi Evrokupa, a bolji od njih bio je Burž sa 89:76 (22:19, 35:21, 17:18, 15:18) u meču u kojem su crno-beli tokom svih 40 minuta bili u potpuno podređenom položaju. Gosti su do slavlja došli na krilima Pelosa i bivšeg igrača Partizana Danila Anđušića.

Od starta je Burž pokazao da ga ne treba olako shvatiti vođstvom od 5:0, a zatim i 10:2, da bi gosti već u prvoj deonici stigli >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i do prve dvocifrene prednosti 16:6. Ipak, usledila je serija crno-beli 10-2, pa je Partizan prišao na 18:6, da bi na kraju prve deomnice minus ekipe Vlade Šćepanovića bio tri poena (22:19). Bolje su gosti otvorili i drugu deonicu i posle minut i po stigli do 28:21, da bi potom konstantno održavali od šest do osam poena prednosti zahvaljujući dobroj odbrani, ali i rešenjima u napadu na koje Partizan nije imao odgovor. Sredinom druge četvrtine ponovo su gosti stigli do dvocifrene prednosti, a tri minuta pre poluvremena i do maksimalnih 49:33 posle trojke Anđušića. Ispostavilo se da može Burž i bolje od toga pa su sa četiri uzastopna poena Anđušića gosti stigli do nestvarnih 19 poena prednosti (57:38), što je Gordić poenima u poslednjoj sekuni prvog poluvremena uspeo da smanji.

Nakon 20 minuta igre:#KKPartizan 4️⃣0️⃣@JLBourgBasket 5️⃣7️⃣#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/dm5mG48SyN

— KK Partizan NIS (@PartizanBC) October 28, 2020

Nešto bolje je Partizan ušao u drugo poluvreme u odnosu na goste i sa četiri vezana poena uspeo da priđe na 57:44. Puna dva minuta su gosti bili bez poena, a post je prekinuo Andđušić sa linije za slobodna bacanja. Usledila je i trojka Anđušića, kao i poeni Pelosa sa slobodnih bacanj i u 24. minutu je Burž vodio sa 20 poena razlike (64:44). Uspeo je Partizan da živne pošto su trojke vezali Pejdž i Miler-Mekintajer i uz poene Gordića crno-beli prave seriju 8-1 i smanjuju na 65:42 u 27. minutu. Sav trud su crno-beli prosuli pošto je Anđušić za nepunih 40 sekundi vezao pet poena i vratio ponovo Burž na 18 poena ralike (70:52), a pred poslednju četvrtinu crno-beli su i dalje bili u dvocifrenom zaostatku (74:58).

Posle 3/4:#KKPartizan 5️⃣8️⃣ @JLBourgBasket 7️⃣4️⃣#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/POaFFjlBHD

Četvrtu deonicu je bolje otvorio Partizan, do ksu gosti prokockali nekoliko napada, ali crno-beli nisu u potpunosti iskoristili tu priliku pošto su postigli samo četiri poena i smanjili na 74:62. Anđušić je još jednom pogodio, da bi zatim Pejdž trojkom približio Partizan na 76:65, da bi gosti dobili jedno bacanje pošto je Vlado Šćepanović zbog prigovora dobio tehničku grešku, a Anđušić ponovo bio precizan. Neuspešno su crno-beli pokušavali da se vrate u meč, iako su počeli mnogo lakše da rešavaju napade, ali je problem bila odbrana jer su gosti i dalje relativno lako poentirali i konstantno bili u prednost od 12 do 14 poena razlike. Sve je bilo rešeno dva minuta pre kraja kada je Pelos uhvatio skok u napadu i zatim pogodio zicer za 87:71 i tada je bilo jasno da će Burž ostvariti trijumf

PARTIZAN - BURŽ 76:89 (19:22, 21:35, 18:17, 18:15)

DVORANA: Ranko Žeravica.

SUDIJE: Koromilas, Ambrosov, Iskude.

PARTIZAN: Mika 12, Miler-Mekintajer 10, Zagorac 6, Pejdž 14, Dangubić 6, Gordić 15, S. Janković, Angola, Veličković, N. Janković 2, Tomas 6, Trifunović 5.

BURŽ: Alen 4, Bentiez 2, Korbi 5, Rajt 6, Ašćerić, Pelos 28, Pikok 8, Deri-Sanje, Skrab 3, Omić 10, Davl-Brake, Andjušić 23.