Izvor: Sportske.net, 01.Apr.2017, 15:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džile zna redept: "Poentirati pre nego što postave odbranu"
Partizan sutra od 19 časova igra ključnu utakmicu ove sezone, gostuje Cedeviti u Zagrebu. Možemo li da očekujemo pobedu?
Ekipa Partizana sutra od 19 časova u Zagrebu igra "majstoricu" protiv Cedevite u okviru polufinala ABA lige.
Utakmica će biti izuzetno teška, sezona se "lomi" baš u ovom meču za crno-bele, ali i za njihove rivale koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << žele u EL.
Aleksandar Džikić je dao svoje mišljenje pred ovu utakmicu.
"To će da bude težak posao, šta god da radimo neće biti lako. Isti je recept, ograničiti broj poena koji će oni postići u tranziciji. U napadu ćemo pokušati da poentiramo pre nego što postave odbranu. Važno je dobiti bitku pod koševima, koliko se može, jer ni to neće biti lako pošto im je centarska linija visoka i pokretljiva. Moramo da obratimo pažnju i na Boutrajta, koji je imao sjajno košgetersko veče u Beogradu. Nemamo poseban pritisak. Idemo da odigramo najbolje što možemo", rekao je Džikić.
Kasnije je prokomentarisao i povredu Uroša Lukovića.
"Nije izgledalo da će biti problematično, ali razvuklo se. Luković nam je važan. Respektuju ga protivnici i u napadu i u odbrani, a u nekim fazama igre može da promeni tok meča. Ostali su spremni, neki ne 100 posto, ali to ne menja ništa", istakao je trener Partizana.









