Izvor: Sportski Žurnal, 06.Jul.2013, 19:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Drulović: Savo se bori za Mitrovića
Tačno dve nedelje ostalo je do početka omladinskog Prvenstva Evrope. Selektor Orlića Ljubinko Drulović sa saradnicima sužava spisak igrača koje će povesti na Baltik, a konačnu odluku trebalo bi da donese u ponedeljak.
(FOTO: Žurnal)
Najveći problem selektoru prave klubovi, odnosno Partizan koji ne želi da pusti napadača Aleksandra Mitrovića na PE.
– Nema velikih nedoumica, čekamo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << samo da klubovi odobre trojici igrača da nam se priključe. Svi ostali su potvrdili dolazak – započeo je Ljubinko Drulović.
Koji igrači su pod znakom pitanja?
– Rekao sam još ranije koji igrači su mi potrebni, nadamo se da ćemo uspeti da ih uvrstimo na spisak. Verujem da će direktor mlađih selekcija naše reprezentacije Savo Milošević, koji je u kontaktu sa klubovima, uspeti da nađe pravo rešenje.
Da li možda klubovi ne žele da puste igrače jer nije u pitanju FIFA termin?
– Možda, ali se nadam da će se naći zajednički jezik. U interesu klubova i reprezentacije je da momci igraju na Prvenstvu Evrope. Na spisku će biti 18 ili 19 igrača, nema razloga da ih gomilamo. Dozvoljeno nam je da registrujemo 18 fudbalera za turnir. Ukoliko se neko povredi, tada ćemo pozvati zamenu sa rezervnog spiska. Momci su sada na pripremama sa svojim klubovima, ne želimo da prekidaju sa radom, pa da se posle eventualno vraćaju.
Nastavak na Sportski Žurnal...












