Izvor: Press, 21.Jun.2016, 12:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đurđić: Jedva čekam da zaigram za Partizan, možemo u LE
Nekadašnji fudbalski reprezentativac Srbije Nikola Đurđić potpisao je danas dvogodišnji ugovor sa Partizanom i poručio da jedva ceka izazove u crno-belom dresu.
foto: tanjug.rs
Nekadašnji fudbalski reprezentativac Srbije Nikola Đurđić potpisao je danas dvogodišnji ugovor sa Partizanom i poručio da jedva čeka izazove u crno-belom >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << dresu.
Đurđić u redove osvajača srpskog kupa dolazi iz nemačkog Augsburga, a u Partizanu će nositi dres sa brojem 40.
"Bilo je stresno u poslednjih mesec dana kada je počela priča i drago mi je što se sve pozitivno završilo. Svako ko me poznaje, zna da koliko volim Partizan, finansijski faktor nije bio presudan. Jako sam srećan i jedva čekam obaveze", rekao je Đurđić, čija je promocija kasnila pola sata zbog faksa iz Augsburga.
Đurđić ističe da očekuje puno uspeha u Evropi, bar da crno-beli ponove prošlogodišnji kada su igrali grupnu fazu Lige Evrope.
"Prve utakmice su možda i ključne, sezona zavisi od Evrope. Ko god da bude rival neće biti lako, hoćemo da pokažemo zube i da barem ponovimo uspeh iz prošle sezone".
On je kazao da bi više voleo da Partizan igra sa dva napadača.
"Nisam individualac i majstor fudbala, mnogo zavisim od ekipe, ali mogu dosta da pomognem. Definitivno bih voleo da igram sa još jednim partnerom u napadu".
Đurđić je dodao da je uzeo broj 40 iz razloga jer je sa njim na leđima imao mnogo uspeha u Bundesligi u dresu Grojter Firta i Augsburga.
"Kasnije se pokazalo da mi je broj 10 uklet jer sam se povredio. Tražim staru formu i zato sam uzeo 40", zaključio je Đurđić, koji je u tek završenoj sezoni igrao Ligu šampiona sa Malmeom protiv Real Madrida, Pari Sen Žermena i Šahtjora.
Sportski direktor Partizana Ivica Iliev izrazio je zadovoljstvo dolaskom Đurđića.
"Nije bilo lako rešiti njegovu situaciju, ali, ipak, velika volja i Nikolina želja bila je jača od finansijskih prepreka. Nije lako spustiti se ispod nekog nivoa zarad ljubavi prema klubu".
Iliev je dodao da bi dolazak štopera Dušana Cvetinovića kompletirao ekipu.
"Poslednji igrač koji bi kompletirao i zatvorio priču za Evropu je Cvetinović. Sve smo brzo odradili", rekao je Iliev i demantovao dolazak Brazilca Leonarda.
Đurđić: Jedva cekam da zaigram za Partizan
Izvor: Vesti-online.com, 21.Jun.2016
Nekadašnji fudbalski reprezentativac Srbije Nikola Đurđić potpisao je danas dvogodišnji ugovor sa Partizanom crno-belima i poručio da jedva ceka izazove u crno-belom dresu...Đurđić u redove osvajača srpskog kupa dolazi iz nemačkog Augsburga, a u Partizanu će nositi dres sa brojem 40...- Bilo...




