Derbi Partizanu, presudio Ilić

Izvor: B92, 20.Sep.2009, 23:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su Vojvodinu 1:0, u prvom derbiju u ovogodišnjoj Jelen Superligi.

Odluku je u 75. minutu doneo Brana Ilić, koji je posle asistencije Almamija Moreire pogodio mrežu Novosađana. Utakmicu na stadionu u Humskoj pratilo je 4852 navijača po zvaničnoj statistici. Partizan je ovom pobedom izbio na drugo mesto, a Vojvodina je skliznula na poziciju tri. Na čelu je Crvena zvezda, posle pobede u Smederevu.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Partizan je dominirao tokom cele utakmice, stvorio četiri, pet solidnih prilika u prvom poluvremenu, ali je golman Novosađana Aleksandar Kesić odlično branio i sprečio da njegov tim bude ubedljivije poražen.

Već u devetom minutu, Brazilac Kleo odlično je proigrao Lamina Dijaru koji je propustio stoprocentnu šansu i šutirao u golmana Kesića. Usledile su dve poluprilike Vojvodine, Mario Đurovski šutirao je preko gola, a potom ni Slaven Stjepanović nije uspeo da savlada Mladena Božovića.

Dijara nije iskoristio priliku ni u 18. minutu posle solidnog centaršuta Marka Lomića. Šut je potom iz slobodnog udarca oprobao i kapiten Partizana Đorđević, ali je Kesić još jednom na mestu.

Najbolju priliku u prvom delu igre imao je Kleo koji je glavom poslao loptu pored stative posle odličnog centaršuta Nemanje Tomića.

Drugo poluvreme bilo je znatno mirnije kada je reč o šansama. Brana Ilić postigao je pogodak desetak minuta pošto je ušao u igru umesto Dijare. Portugalac Moreira odlično je proigrao Ilića koji je poslao loptu u mrežu pored golmana Kesića i tako doneo "crno-belima" tri boda i prvu pobedu Goranu Stevanoviću kao treneru Partizana.

U narednoj rundi Vojvodina dočekuje Crvenu zvezdu, a Partizan je domaćin BSK-u.

Partizan: M. Božović - Stevanović, Đorđević (od 87. minuta Knežević), Krstajić, Lomić - Fejsa, Petrović (od 57. minuta Ljajić), Tomić, Moreira - Kleo, Dijara (od 65. minuta Ilić).

Vojvodina: Kesić - Vulićević, Pleč, Peković, Gvozdenović (od 18. minuta Lovrić) - Medojević, Tumbasević - Đurovski (od 65. minuta Smiljanić), Tadić (od 58. minuta Maksimović), Stjepanović - Mrđa.