Daglas u završnici srušio crno-bele (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 14.Feb.2014, 18:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Daglas u završnici srušio crno-bele (VIDEO)

Šahtjor – Partizan 1:0 (0:0)
Strelci: 1:0 – Daglas u 84. minutu.
Antalija – Stadion: Mardan. Gledalaca: 50. Sudije: Denis Šerbakov, Andrej Getikov i Jevgenij Romanov (svi iz Belorusije). Žuti kartoni: Kučer 20, Rakitski 49, Tešeira 51, Fred 64, Daglas 84 (Šahtjor), Lazović 32, Malbašić 57, Trajković 72, Luka 78, Marković 90+2 (Partizan). Crveni kartoni: Volkov 80. (Partizan).
ŠAHTJOR: Pjatov, Kučer, Ismaili (od 64. Ševčuk), Srna (od 79. Kobin), Rakicki (od 79. Krivcov), Hubšman (od 72. Stepanenko), Fred (od 72. Eduardo), Daglas, Tajson (od 46. Bernard), Tešeira (od 72. Dentinjo), Adrijano (od 86. Šnajder).
PARTIZAN: Lukač, Vulićević (od 46. Aksentijević), Obradović, Trajković, Volkov (od 82. Gulan), Drinčić (od 74. A. Živković), Brašanac (od 82. Marković), Ilić (od 68. Pantić), Malbašić (od 68. Luka), Lazović (od 82. Ninković), Škuletić.
(FOTO: FK Partizan)
Partizan je položio poslednji ispit, crno-beli su spremni za proleće. Četa Marka Nikolića izgubila je od Šahtjora, istovremeno i potvrdila na terenu da s optimizmom dočekuje dane odluke na domaćim terenima.
Ukrajinski „rudari“ ostaju enigma za Partizan, ali pouka iz meča bez takmičarskog značaja glasnija je od konačnih 0:1 na Mardan stadionu.
Odustao je šef struke Partizana od prakse da u poslednjoj proveri šansu daje isključivo najužem krugu kandidata za najboljih 11.
Nikola Aksentijević, izvesni starter na premijeri u Novom Pazaru, zaigrao je od 46. minuta, a kako se bližio kraj Marko Nikolić je u vatru ubacio i šestoricu talentovanih izabranika od kojih očekuje da na proleće budu bitni šrafovi šampionskog projekta.
Odlučio je Brazilac Daglas Kosta golom u 84.  minutu, ali mnogo ranije mogla je da se trese mreža s obe strane.
Na raskvašenoj travi vodila se muška borba, na ivici prekršaja, s nekoliko varnica na sredini terena. Drinčić je ponovo bio ključna karika u veznom redu i glavni kreator akcija crno-belog tima.
Partizan je najviše pretio posle kornera koje je sjajno izvodio Drinčić. Prvo je pokušao Obradović, a potom i Volkov, ali su bili bezuspešni.

Na suprotnoj strani, dva puta je zapretio Tajson (13. i 24) i jednom Fred (31). Sve tri lopte odsele su pored gola nezasposlenog Milana Lukača.
Drinčić je imao lepu poziciju s prvim minutima nastavka. Namestio je loptu na 20 metara od Pjatova, lukavo se opredelio za žabicu, a Ukrajinac predupredio opasnost i prigrabio je u naručje. Sevale su munje prema golu Šahtjora na isteku 60. minuta.
Najpre je Aksentijević zapretio sa desne strane, iz centralne pozicije sa 18 metara, u sledećem naletu, Brašanac je naterao Pjatova da izbaci loptu u korner, posle kojeg je ponovo na sceni bio Drinčić i direktnim udarcem naterao golmana Šahtjora na paradu.
Da će korneri biti jedno od oružja crno-belog tima na proleće videlo se u 70. minutu. Drinčić je preuzeo ulogu asistenta sa desne strane, odlično pronašao Lazovića, čiju loptu je Rakicki prosledio u korner, da bi posle reprize Luka tukao sa desnog krila i pogodio u nogu Kučera.
S doziranim izmenama na obe strane, opao je i ritam na terenu. U promenjenom odnosu snaga, težište igre pomerilo se pred gol Partizana. Daglas Kosta odredio je pobednika, tek da nastavi lepu tradiciju ukrajinskog velikana u duelima sa crno-belima.
Za Partizan je mnogo bitnije da proleće već može da krene. Od danas je Novi Pazar samo u mislima crno-belog tima…




Pogledaj vesti o: Liga Šampiona,   Rat u Ukrajini

Nastavak na Sportski Žurnal...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nikolić: Falilo više drskosti, sudija nije bio na nivou

Izvor: Sportski Žurnal, 14.Feb.2014

Partizan je izgubio prvi put u šestom februarskom meču.. (FOTO: FK Partizan). Iz ugla Marka Nikolića, šefa struke, jedini minus evidentiran je kod primljenog gola:. – Nedostajalo nam je više drskosti, da na najbolji način utakmicu privedemo kraju. Pobednika je odlučila greška u finišu. Šahtjor...

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.