Izvor: HotSport.rs, 28.Jan.2016, 12:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DULETOVA DESNA RUKA: Vujošević ga poredi sa Žoze Murinjom
Od kako je stigao u Limož, Dušku Vujoševiću u radu pomaže Ognjen Rebić, košarkaš koji je sada u potpuno novoj ulozi.
– Sve je zaista super. Na početku ide baš onako kako treba. Nema svako šansu da uči od trenera i čoveka kakav je Duško Vujošević, i to u velikom klubu. Trudim se da upijam njegove reči, svestan sam koliko mogu da naučim – izjavio je Ognjen Rebić za ‘Blic’.
Rebić je na početku ove sezone bio na probi u >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << Partizanu, nije prošao, a sa je u potpuno novoj ulozi. Naime, sada je prevodilac i prvi asistent Vujoševiću u Limožu, pa ga često slušamo kako upravo on objašnjava Vujoševićeve zamisli igračima francuskog tima.
– Na startu je bilo teško, posebno tokom tajm-auta. Godinama sam igrao i čudan je osećaj kad se nađeš na drugoj strani i kad treba da preneseš timu instrukcije. Kako vreme prolazi, sve sam sigurniji. Bio sam u Americi šest godina, engleski jezik mi je kao maternji i to je veoma važno – objašnjava Rebić.
Mnogo vremena provodi sa trofejnim stručnjakom koji je izazvao opšte oduševljenje i euforiju u Francuskoj, toliko da je ustanovljen i termin ‘Dulemanija’.
– Gde god da se pojavi, izaziva posebnu pažnju. Ljudi mu prilaze, žele da se upoznaju, da popičaju sa njim. Svesni su koliko je veliko ime stiglo u njihovu zemlju. Izuzetno ga cene i poštuju. Znaju šta je sve uradio u košarci. Drago im je što imaju priliku da na delu vide takvog trenera – rekao je Rebić i ističe značaj atmosfere u timu i prisustva Duletovog učenika Lea Vestermana.
– Lakše je kada u startu imaš dobre rezultate. Svi momci su sjajni, kockice se polako sklapaju. Olakšavajuća okolnost je što u timu imamo Lea Vestermana. Odličan je momak, često komuniciramo na srpskom – poručio je Rebić i dodao da ga Dule u šali poredi sa velikim Žoze Murinjom.
Atmosfera kada je Limož domaćin je odlična, i to se posebno videlo u utorak, kada je drugi put pala Valensija, koja je pre ‘pojave’ Vujoševića imala 28-0 ove sezone.
– U Palati sportova „Boblan” je sjajna atmosfera. Navijači vole košarku i uz ekipu su do poslednjeg minuta. Pružaju podršku do samog kraja. Vujošević je doneo rezultate i euforija je potpuno normalna – zaključio je Ognjen Rebić.








