Izvor: HotSport.rs, 11.Dec.2015, 09:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DARKO BRAŠANAC: Propustili smo istorijsku priliku
Fudbaleri Partizana doživeli su fijasko na svom terenu u poslednjem kolu Lige Evrope pošto su rezultatom 3:1 poraženi od Augzburga i tako su eliminisani iz daljeg takmičenja.
Šokantna eliminacija uzdrmala je srpski klub koji se, zbog krize u domaćem šampionatu, i bez tog poraza nalazio na rubu ambisa. Vezista crno-belih Darko Brašanac u finišu meča imao je priliku da reši sve dileme, ali je iz izgledne situacije jedan na jedan promašio ceo gol.
– >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << Neverovatna utakmica. Mislim da smo prvo poluvreme igrali onako kako smo hteli, bar prvih 45 minuta, pošto smo gol primili u 46. Došao je taj pad koncentracije, šta je, primili gol iz prekida iako smo veći deo treninga posvetili prekidima – rekao je vidno demoralisani Brašanac.
Partizan je imao nekoliko sjajnih prilika, uključujući i navedenu kada je Brašanac izbio sam ispred protivničkog golmana.
– Mogli smo i tako da prođemo, ali ne znam…Teški dani su pred nama, definitivno. Ovakva šansa se ukazuje jednom u deset godina, najgore mi je što smo imali istorijsku šansu – dodao je Brašanac.
On se potom osvrnuo i svoju priliku da reši dileme oko pobednika, pošto je pored njega bio defanzivac Augsburga koji je, činilo se barem, koristio prekomeran kontakt kako bi zaustavio igrača Partizana.
– Da li sam mogao da padnem i iznudim penal? To su me svi pitali. Osetio sam ga jedino pri šutu, tu mi je zasmetao. Nisam osetio u toj meri kao protiv Steaue. Da je tako bilo, pao bih. Mogao sam ja tada da rešim, a mogli smo i ranije, ali sad je smešno o tome pričati. Imali smo istorijsku šansu – ponovio je Brašanac.











