Crno-beli milimetar od sna

Izvor: RTS, 01.Nov.2012, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju Barseloni sa 85:82 (23:15, 14:22, 30:18, 18:27) u utakmici četvrtog kola D grupe Evrolige. Izabranicima Duška Vujoševića to je četvrti poraz u elitnom takmičenju, dok je Barselona zadržala maksimalan učinak.

Košarkaši Partizana odigrali su i četvrtu utakmicu u Evroligi ove sezone. Crno-beli su odlično igrali u Barseloni, imali i vođstvo tokom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << meča, a na kraju i šut za produžetak, ali je ipak pobeda pripala domaćinu, koji je u trećoj četvrtini serijom trojki uspeo da se rezultatski odlepi. Iako su košarkaši kluba iz Humske potpuno istopili prednost Barselone, nije bilo dovoljno vremena za ulazak u produžetak.

Izabranici trenera Vujoševića su odlično počeli utakmicu vođstvom od 0:7, Bertans pogodio trojku. Musli je bio siguran u napadu, a centri Barselone su uspeli da prekinu seriju Partizana 4:9. Poentirao je Muslija, kao i Milosavljević, ali je na drugoj strani Uertas vezao osam poena, od toga dve trojke, za 12:15. Džavaji je Barseloni doneo prvo vođstvo na utakmici, a Navaro povećao prednost 19:15. Popustila je koncentracija u napadu crno-belih, izgubljene lopte su Barseloni davale novu šansu koju si oni koristili i prvu deonicu završili u svoju korist 23:15.

Anđušić je trojkom prekinuo seriju domaćina od 16:0 za 23:18. Mini seriju od 5:0 crno-belih zaustavio je Valas novom trojkom 26:20. Sigurnijom odbranom crno-beli su dobili samopouzdanje i u napadu, šuteve sa distance pogađali su Anđušić i Tomas za novo izjednačenje 26:26. Uertas je ponovo bio precizan kada je trebalo i prekinuo niz Partizana 31:26.

Tomas i Musli su doneli novo minimalno vođstvo, dva minuta pre kraja prvog poluvremena 31:32. Nakon ukradene lopte Lučić je atraktivno poentirao za 33:34. Nisu imali rešenje za Uertasa koji je iznova bio siguran van lnije 6,75 37:34. Vesterman je zaključio prvo poluvreme košem uz dodatno bacanje i još jedno izjednačenje 37:37.

Bertans je vezao pet poena na startu treće deonice 39:42, ali su domaći igrači šutem van linije 6,75, pre svih Navaro, rezultatski tas vratili na svoju stranu 50:42. Nakon poena Gagića, Navaro i Valas su vezali trojke za dvocifreno vođstvo 56:44. Vesterman je konačno prekinuo seriju domaćeg tima 56:46.

Zaustavili su crno-beli šutere, ali je Džavaji pod košem ubacio 5 poena. Na drugoj strani Lučić i Vesterman su bili efikasni u napadu i spustili razliku 61:52. Bertans je izgradio poziciju za šut van linije 6,75 i pogodio, ali je Sada proigrao i održao napad Barselone za povratak na dvocifrenu prednost 67:55.

Crno-beli se ne predaju. Odgovor su imali Bertans i Vesterman sa distance 78:72. Musli je upotpunio seriju kluba iz Humske od 8:0 za 78:74 dva i po minuta pre kraja utakmice. Uertas je niz crno-belih prekinuo sigurnim izvođenjem penala. A potom su usledile neverovatne trojke Gordona, pa Uertasa kao odgovor, a onda Vestermana za 83:80.

Na 50 sekundi do kraja, Navaro je bio polovičan sa penala, a Lučić je sa iste distance bio oba puta precizan 84:82. Do kraja meča je ostalo 10 sekundi, a fauliran je Džavaji koji je ubacio jedno slobodno bacanje. Poslednji napad su imali crno-beli, a na semaforu je bilo 85:82. Bertans je šutirao za tri poena ali nije pogodio, u skoku je ponovo fauliran Džavaji koji nije ubacio ni jedan penal. U borbi za loptu isteklo je i vreme, pa je konačan rezultat utakmice bio 85:82.

Utakmica je odigrana pred oko 7.000 gledalaca u hali Blaugrana, a sudili su Italijan Tolga Sahin, Grk Elijas Koromilas i Belgijanac Reno Geler.

Barselona: Sada 6, Uertas 24, Abrines 2, Navaro 15, Jasikevičijus 4, Todorović 2, Valas 6, Ingls, Rabaseda 3, Lorbek 3, Džavai 16, Tomić 4.

Partizan: Tomas 4, Milutinov 4, Vesterman 13, Lučić 9, Milosavljević 7, Gagić 2, Musli 14, Čakarević, Đekić, Gordon 5, Anđušić 7, Bertans 17.

Košarkaši Partizana u sledećem kolu, 9. novembra, dočekuju nemački Bamberg.