Izvor: MozzartSport.com, 25.Okt.2020, 22:02

Čelični živci Partizana i serija 16:0, Pejdž i Dangubić slomili volju Cedevite Olimpije

Crno-beli ostvarili važnu pobedu u derbiju kola i pokazali psihičku snagu kada je bilo najteže, odlično šutersko veče Kodija Miler Mekintajera

Lomio je, lomio, lomio i na kraju je Partizan slomio neverovatnu volju i upornost Cedevite Olimpije! Da bi se to dogodilo moralo je prođe više od 30 minuta i da Parni valjak protutnji četvrtom deonicom u petoj brzini, ali kada je bilo najteže i najvažnije Partizan je ostao hladan kao druga strana jastuka i slavio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << s 86:77 (16:19, 22:21, 26:24, 22:13)!

Mogla je Cedevita da ubaci mnogo toga i odgovori na ono što je Partizan imao spremno u napadačkom repertoaru, ali sve je stalo u nekoliko vrhunskih minuta kada je prvo Markus Pejdž prvo sa dve vezane trojke načeo, a Nemanja Dangubić važnom minijaturom dokrajčio Zmajeve za petominutnu seriju 16:0 koja je na kraju bila tas na vagi.

Jako, jako važan trijumf za crno-bele kojima je bilo potrebno da u jednom ovako tesnom, napetom i izjednačenom meču pokažu nadmoć i uzmu ceo plen. U igri nerava čeličnu volju pokazao je Partizan! Koliko je bilo važno odigrati tih pet minuta bez greške, videlo se i po konačnom rezultatu. Cedevita Olimpija baš toliko vremena nije mogla da pronađe dobra i pametna napadačka rešenja, a Partizan je bio izuzetno fokusiran da iskoristi svaku grešku. Sve je počelo uz ukradenu loptu i četiri brza pogotka Nemanje Gordića, a kada su Džerod Džons i neverovatno uporni Jaka Blažič odveli goste do vođstva od 72:68 na šest i po minuta do kraja, desio se Markus Pejdž! Posle dva njegova vezana promašaja, zapalio je mrežicu Cedevite sa dve otrovne strelice koje su počele da usporavaju rivala. Seriju je nastavio Rašon Tomas sa penala, da bi Nemanja Dangubić sa pet uzastopnih poena doneo prvo dvocifreno vođstvo za bilo koji sastav na utakmici (84:72) i na tačno 100 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene konačno je bilo gotovo.

Kodi Miler Mekintajer predvodio je listu strelaca Partizana sa 17 poena i pet trojki (5/7), ali i četiri izgubljene i po tri ukradene lopte i asistencije. Tomas je imao 13 poena i 12 skokova, Gordić 11 poena i sedam završnih dodavanja, a Dangubić 10 poena, uključi pomenutih pet u prelomnim trenucima. Jaka Blažič je po ko zna koji put u karijeri bio izuzetno motivisan kada je na drugoj strani terena Partizan. Na kraju njegova 24 poena (6/8 za dva, 2/4 za tri) i osam iznuđenih prekršaja za indeks 29. Edo Murić je dodao 13, Džons 11, a Hopkins i Braun po 10 poena.

--------------------------

PARTIZAN – CEDEVITA OLIMPIJA 86:77

/16:19, 22:21, 26:24, 22:13/

Hala sportova “Ranko Žeravica“, Novi Beograd;

Sudije: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Josip Radojković.

PARTIZAN: Mika 9, Miler Mekintajer 17 (5/7 za tri), Zagorac 4, Pejdž 9, Dangubić 10, Gordić 11 (7as), S. Janković -, Angola -, Veličković 6, N. Janković 4, Tomas 13 (12sk), Trifunović 3.

CEDEVITA OLIMPIJA: Radović -, Peri 3, Hopkins 10 (13sk), Duščak -, Murić 13, Ukić 6, Blažič 24, Braun 10, Hodžić -, Džons 11, Ščuka -, Marinković -.

Partizan je u susret ušao nervozno i bili su svesni igrači Vlada Šćepanovića koliko bi pobeda u ovom derbiju bila važna. Pogotovo u okrnjenom sastavu. Bez Ognjena Jaramaza videli su se nedostaci u organizacionom delu i neko ko je siguran s loptom u rukama. Tako je Parni valjak u uvodnih 20 minuta “prodao“ devet lopti. U manjku dobrih lopti stao je i šut na svega 40 odsto uz čak 35 ispaljenih lopti i 14 pogodaka, ali i samo jedan više pokušaj za dva poena (18) u ovom delu. Nije Cedevita Olimpija bila nešto drastično bolja, ali su te male nijanse radile dovoljan posao da se u prvom poluvremenu vidi rezultatska neizvesnost, gde nijedan takmac nije mogao da napravi ozbiljniju rezultatsku distancu.

Cedevita Olimpija je serijom trojki Blažiča, Džonsa i Ukića nabila dozu pritiska na leđa crno-belih i otišla na šest poena viška (19:13). Partizan je baš u tim minutima imao šutersku krizu u kojoj nije mogao adekvatno da odgovori na ofanzivu rivala. Bilo je nekih možda i ishitrenih šuteva crno-belih, pa je Šćepanović morao da reaguje i na parket pošalje najiskusnijeg pojedinca Novicu Veličkovića. Upravo je kapiten doneo napadačku sigurnost crno-belima. Prvo trojkom pred kraj prve, a onda i hicem s iste distance na startu druge četvrtine za 19:19. Partizan je u narednim minutima preuzeo kontrolu rezultata, ali su gosti iz Ljubljane sprečavali da se razlika podigne na više od pet poena kako ne bi ušli u ozbiljniji minus i kasniju jurnjavu. Veličković je dao krila Trifunoviću, nakratko Zagorcu i Gordiću, a Miler Mekintajer je u kratkom vremenskom intervalu vezao dve trojke za 38:33.

Kako je bolje zaigrao u pred kraj prve četvrtine, tako je Partizan počeo da pada u finišu prvog poluvremena. Poslednje poene u ovom delu doneo je upravo Miler Mekintajer van linije 6,75 metara na nešto manje od dva minuta pre odmora, što je unelo blagi nemir. Cedevita Olimpija je ukočenost rivala iskoristila da podigne radnu temperaturu, opet povede i s takvim odnosom snaga ode na odmor. Blažič i Ukić trojkama, a Murić s poludistance vratili su Zmajeve u život, da bi nekadašnji igrač Zvezde na dve sekunde do isteka vremena doneo prevagu pa je ekipa Jurice Golemca na poluvremenu vodila sa 40:38.

Partizanovi problemi s realizacijom nastavili su se i u drugom poluvremenu. Praktično jedini raspoloženi napadač u redovima crno-belih bio je Miler Mekintajer. Drugo poluvreme počeo je izgubljenom loptom, njegovom petom u tom trenutku, a završilo se rafalnom paljbom! Tri hica sa distance i njegovih ukupno 11 poena samo u ovom delu utakmice. Pa čak ni to nije pravilo razliku jer Miler Mekintajer tada nije imao pravu podršku. Imao je povremeno od Mike i Tomasa, ali je Cedevita Olimpija te istupe rešavala preko upornog Blažiča, Murića koji je takođe pogađao u visokim procentima i bio protivteža Miler Mekintajeru, plus Hopkinsa čijih su pet vezanih poena poništili Mikinu minijaturu. Tako se u poslednju četvrtinu ušlo na nuli – 64:64. Ali, onda je Partizan ipak završio meč u svoju korist i napravio veliki podvig pred nastavak sezone.