Čakarević otpao sa spiska reprezentacije

Izvor: Vesti-online.com, 30.Jul.2011, 19:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čakarević otpao sa spiska reprezentacije

Košarkaš Partizana Marko Čakarević precrtan je sa spiska reprezentativaca Srbije za Evropsko prvenstvo u Litvaniji zbog povrede stopala, saopštio je selektor Dušan Ivković u Vršcu.

"Od Čakarevića sam mnogo očekivao i žao mi je što uz svu medicinsku pomoć nismo uspeli da ga osposobimo da uđe u ravnopravnu borbu za tim. Pokušavao je, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ali nije uspeo da uđe u kontinuitet treninga. U njemu sam video osveženje za ekipu. Kroz ove pripreme, međutim, upoznao se s načinom rada u reprezentaciji", kazao je Ivković.

Pored njega, povređeni su na pripreme došli Novica Veličković i Nemanja Bjelica. Bjelica će u nedelju otputovati na preglede u Barselonu.

"Od početka imamo problem sa povredama. Imam, ipak, apsolutno poverenje u tim. Povrede ne mogu da nas udalje od takmičarskih ciljeva, niti da izazovu nepoverenje. To su neke stvari koje moraju da se nadoknade", dodao je selektor.

Ivković je kazao da će "osnovni cilj" reprezentacije na EP u Litvaniji biti da se izbori plasman na Olimpijske igre u Londonu 2012. godine. Košarkaška reprezentacija Srbije treniraće u Vršcu do srede, 3. avgusta, a potom putuje u Sloveniju na pripremni turnir u kojem učestvuju selekcije iz bivše Jugoslavije.

Evropsko prvenstvo u Litvaniji počinje 31. jula i traje do 18. avgusta.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.