Butorović: Ne plašim se sankcija

Izvor: Sportski Žurnal, 13.Maj.2011, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Butorović: Ne plašim se sankcija

Naglašavajući da je dok je na „istoku” preko ograde razgovarao sa kapitenom Željkom Brkićem shvatio da su sudije odsvirale kraj  utakmice, Ratko Butorović, predsednik Vojvodine, kaže:
Ne žalimo što u petom svom finalu Vojvodina nije osvojila kup. Pehar, osvojen na takav način, nije nam potreban.

Naročito mu smeta ono što se dogodilo navijačima Vojvodine pre početka utakmice, zbog čega je kasnio početak meča:
Kolona autobusa, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << a u jednom od njih sam bio i ja, krenula je iz Novog Sada na vreme, u 16.30 sati, i u Beograd stigla kad su navijači Partizana već ušli na stadion. Ne mogu da razumem šta se htelo time što je obezbeđenje otezalo sa dozvolom da naši navijači blagovremeno zauzmu mesta na „istoku”
Za prvog čoveka Novosađana nema dileme kako da  okvalifikuje ono što se dogodilo na stadionu Crvene zvezde:
To nema veze sa sportom. A o čemu se onda zapravo radi, to treba da utvrde nadlažni.
Upitan da li strahuje od kazni za sebe i klub, uzvratio je kategorički:
Mene sankcije ne interesuju, niti ih se plašim. Što se kluba tiče, ovakav srpski fudbal ne treba Vojvodini, a izgleda ni Vojvodina njemu. Ono što je sigurno to je da posle ovoga mnogo toga u srpskom fudbalu neće biti kao što je bilo.
Butorović je najavio i naredne poteze kluba.
Slažemo se i prihvatićemo svaku odluku, normalno, ako je razumna. Verovatno će nam dozvoliti da kažemo i mi neku reč, jer do sada nam nisu dali da kažemo bilo šta, niti smo se za nešto pitali.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.