Bugari došli u Novi Sad zbog frke

Izvor: Mondo, 26.Apr.2017, 19:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bugari došli u Novi Sad "zbog frke"

Navijači sofijskog CSKA doputovali u Srbiju zbog tenzije koja se podigla pred duel Vojvodine i Partizana u polufinalu Kupa.

Foto: Guliver/Getty images/Lars Baron

Nije novost da inostrani fudbalski navijači dolaze u Srbiju zbog atmosfere na stadionima, ali to se najčešće dešava kada se igra "večiti derbi" ili kada Crvena zvezda/Partizan igraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << evro-utakmice.

Zato nam je posebno zanimljivo što se nekolicina navijača CSKA iz Sofije ove srede našla na stadionu "Karađorđe" da gleda prvi polufinalni duel Kupa izemđu Vojvodine i Partizana.

"Došli smo, jer smo čuli za frku", izjavili su mladići za MONDO pre nego što je utakmica počela.

Najavili su i da će u nedelju biti na stadionu Rajko Mitić, kako bi gledali prvenstveni duel Crvene zvezde i Vojvodine.

"Znamo za Jokana (Slaviša Jokanović) i Ljupka (Ljupko Petrović). Navijali smo za CSKA dok se nije ugasio... Kvalitet fudbala nam nije bitan, već atmosfera na tribinama. Šteta što se fudbal u regionu ne prati više", konstatovali su momci iz Sofije.

Na tribinama novosadskog stadiona okupilo se nekoliko hiljada gledalaca, a srećom, incidenata nema. Nadamo se da će tako i ostati, bez obzira što bi to moglo da razočara goste iz Bugarske...

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.