Buđenje crno-belih u pravi čas

Izvor: Sportski Žurnal, 26.Nov.2011, 22:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Rudar 31:24 (11:15)
BeogradDvorana 'Banjica'. Gledalaca: 200. Sudije: Pendić i Dedić (Beograd). Sedmerci: Partizan 2 (2), Rudar 4 (2). Isključenja: Partizan 4, Rudar 6 minuta.
PARTIZAN: Vasić (20 odbrana, sedmerac), Milošević 4, V. Ilić 1, Mandić, Radanović, Dimitrijević 7, Maksić 8, Kladarin 3 (2), Milić (odbrana), Radivojević, Babić, N. Ilić 1, Kostadinović 2, Marsenić, Nešter 2, Potić 2.
RUDAR: Đorđević, Bujišić 4 (1), Mitrović 2, Stojković, Lazić 2, Ivanović 3, Ajdačić, Kopanja, Đorđević (15 odbrana), Šućurović, Nedeljkov, Stojković 1, Vuković, Milošević 3 (1), Nešanović 4, Dimitrijević 5.
Igrač utakmice: Dejan Vasić (Partizan).
Semafor: 2:2 (6), 8:6 (16), 9:12 (27), 15:20 (38), 20:21 (45), 26:22 (55).
Rezultat ne govori tako, ali 'crno-beli' su morali dobro da se oznoje ne bi li osvojili nova dva boda i upisali desetu pobedu u nizu.
Gosti iz Kostolca iskoristili su opušten ulazak u meč 'crno-belih' i do 50. minuta su imali prednost. Tada je usledila serija 9:0 prenutog Partizana, jakom odbranom uspeo je da sruši otpor gostiju. Razigrali se Ivan Dimitrijević i Nenad Maksić, pokrenuli sve ostale, a Dejan Vasić je koristio čvrstu odbranu saigrača i veoma lako branio udarce do tada veoma preciznih Kostolčana.
Pre svega zbog manjka igrača u rotaciji, gosti gube snagu u samom finišu, posustaju, greše u svim elementima igre, sasvim dekoncentrisani prosto pomažu domaćinu da ih stigne, prestigne i dođe do ubedljivog trijumfa. A, nije lako bilo Partizanu s početka, bogami ni sredinom meča, jer su hrabri momci iz Kostolca igrali borbeno i predano, požrtvovano i nadasve precizno za razliku od opuštenog Partizana.
Ali, mogao je domaćin to sebi, očigledno, da dopusti...

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.