Izvor: Akter, 16.Dec.2015, 23:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Božinov doneo pobedu Partizanu nad Borcem
Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu Borac iz Čačka sa 2:1 (1:1) u utakmici 22. kola Superlige Srbije
Gosti su poveli u 17. minutu preko Marka Jevtovića, ali su Andrija Živković u 38. i Valeri Božinov u 84. doneli preokret Partizanu.
Partizan je uspeo da slavi na kraju turbuletne polusezone, možda i rezultatski najgore u klupskoj istoriji na domaćoj sceni, pošto je završio na četvrtom mestu i sa čak 26 bodova zaostatka za liderom >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << Crvenom zvezdom.
Ekipa Ljubinka Drulović pred praznim tribinama u Humskoj bila je bolji rival, posebno u drugom poluvremenu kada je imala konstantnu inicijativu, a ponovo je spasilac bio Božinov.
Drulović: Zaslužena pobeda ; Kosanović: Pali u finišu
Drulović je rekao da je njegov tim zasluženo došao do pobede.
"Specifična utakmica zbog praznih tribina. Opet sam morao da napravim tri izmene zbog povreda igrača. Bili smo kvalitetni, stvorili mnogo šansi i mislio sam da ćemo kasnije biti kažnjeni. Borac je iz jedne šanse postigao gol, ali smo uspeli da preokrenemo. Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobedi", rekao je Drulović posle utakmice za televiziju "Arenasport".
Njegov kolega Milorad Kosanović izjavio je da su fudbaleri Borca u finišu pali, za šta su kažnjeni.
"Došli smo bez tri standardna igrača i još sam morao da promenim dva igrača zbog povreda, što je pola tima. Normalno je da smo pali, ali mogli smo da dobijemo da je Knežević iskoristio priliku kod 1:1. Dobar meč dva tima, Partizan je u finišu iskoristio šansu i pobedio. Imamo dovoljan broj bodova i siguran sam da ćemo zadržati mesto u vrhu", zaključio je strateg Čačana.
U preostala dva meča ovog kola Metalac je minimalnim rezultatom savladao Spartak golom Nikole Dimitrijevića, dok su Čukarički i Voždovac remizirali - 0:0.
Prolećni deo sezone Superlige Srbije nastavlja se 20. februara naredne godine.
















