Blater dobio konkurenta

Izvor: RTS, 16.Sep.2014, 11:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blater dobio konkurenta

Žerom Šampanj kandidat za predsednika Fifa. Žervinjo produžio ugovor sa Romom. Totenhem sa novim kapitenom u Beogradu. Pistorijusa napustio glavni sponzor. Jovetić igrač meseca u Sitiju. Zizu mašta o klupi Francuske. Van Basten se ipak vraća na klupu Alkmara ali kao pomoćni trener. Navijači Reala vređali Bejla. U petak sahrana Milana Galića. Hamburg smenio Slomku.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru 

15.40 - Trener Barselone Luis Enrike >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rekao je da je cilj katalonskog kluba da ove sezone osvoji "triplu krunu".

Poslednji put Barselona je Ligu šampiona, Primeru i nacionalni kup osvojila 2009. godine kada je ekipu vodio Pep Gvardiola.

Utakmicom protiv kiparskog Apoela, Enrike će debitovati kao trener u najjačem evropskom takmičenju.

Za mene bi osvajanje oba trofeja bilo sjajno, ali ne smemo da zaboravimo ni Kup kralja. Tek je početak sezone i želimo sva tri pehara. Nisam nervozan što ću debitaovati u Ligi šampiona, ne pravim razliku u odnosu na prvenstvo. Možda je za igrače taj meč poseban, ali za nas trenere je kao i svaki drugi, rekao je Enrike na konferenciji za medije.

Pored Barselone i Apoela, u F grupi LSS nalaze se Pari Sen Žermen i Ajaks.

15.30 - Trener rezervnog tima madridskog Reala Zinedin Zidan izjavio je da bi jednog dana voleo da bude selektor francuskog nacionalnog tima.

Bivši najbolji fudbaler sveta je prošle sezone bio pomoćni trener Reala, koji je osvojio Ligu šampiona i Kup kralja.

Ambiciozan sam i smatram da ću jednog dana moći da postanem i selektor, rekao je Zidan za francuski list Provans.

On je naglasio da voli francusku reprezentaciju čiji je dres nosio i sa kojom je osvojio titule svetskog i evropskog prvaka.

Zidan se oprostio od nacionalnog dresa 2006. kada je Francuska igrala u finalu Mundijala u Nemackoj.

Čuveni "Zizu" ima samo reči hvale za aktuelnog selektora Francuske Didijea Dešama.

Bio je lider još kao igrač, a nije se izmenio ni sada kao selektor. Uspeo je da od nacinalnog tima stvori kompaktnu i čvrstu celinu sa kojom je ostvario uspehe, rekao je Zidan.

Zidan, koji je rođen u Marselju, ostvario je u nedelju na kormilu drugog tima Reala prvu pobedu, protiv Trival Valderasa rezultatom 3:1.

15.20 - Golman nižerazrednog švajcarskog kluba Murija Reto Felder tužiće navijače Badena koji su mu tokom meča, umesto boce s vodom, podmetnuli urin.

Felder je naveo da mu je bilo muka kada je, ne sumnjajući, nagnuo flašu da pije i sa užasom ustanovio da je unutra urin, a ne voda.

Švajcarski tabloid "Blik" preneo je da su za sada nepoznati huligani nagovorili skupljača lopti da golmanu tokom drugog poluvremena zameni flašu, koja je stajala pored gola.

Kako list prenosi, huligani su skandirali "Sada imaš sidu", kada je Felder shvatio šta su mu dali da pije.

Trener Murija Beat Hubel je jednostavno šokiran.

Ovo je stvarno vrhunac ogavnosti. Igrao sam i ja fudbal i iskusio štošta, ali ovo prevazlazi sve, rekao je Hubel.

Predsednik Badena Tomi Braun izvinio se golmanu u ime kluba i rekao da klub sprovodi internu istragu.

15.00 - Fudbalski klub Barselona objavio je da će jedan od terena u trening centru dobiti ime po preminulom treneru te ekipe Titu Vilanovi.

Vilanova je preminuo u aprilu ove godine posle duge borbe sa rakom pljuvačnih žlezda.

Bivši vezista Blaugrane počeo je kao asistent Pepu Gvardioli, pre nego što je preuzeo prvi tim i vodio ga do titule u sezoni 2012/2013, uz rekordnih 100 bodova.

Upravni odbor dao je jednoglasno odobrenje predloga da se teren broj jedan u kampu 'Sijutat Esportiva' posthumno preimenuje u čast preminulom Titu Vilanovi, bivšem fudbaleru i treneru Fubalskog kluba Barselona, stoji u saopštenju Katalonaca.

14.05 - Nigerijski fudbaler i nekadašnji napadač Partizana Obiora Odita je potpisao ugovor sa superligašem Voždovcem.

Nigerijac je u prethodnom periodu trenirao sa ovom ekipom, ali je tek rešen problem sa dokumentacijom sa prethodnim Oditinim klubom, Tarazom iz Kazahstana.

Odita ima 31 godinu, a u Srbiju je došao 2003. godine kada je obukao dres Javora iz Ivanjice. On je u zimu 2005. prešao u Partizan, čiji član je bio do 2007. godine.

Nakon toga Odita je igrao Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Belgijski Vesterlo, usledio je povratak u Javor, pa odlazak u kineski Tjanđin.

13.40 - Komemoracija povodom smrti Milana Galića biće održana u petak od 11 sati u svečanoj sali Skupštine grada, saopštio je Fudbalski savez Srbije.

Sahrana legendarnog srpskog i jugoslovenskog fudbalera biće obavljena istog dana u 13 sati u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju.

Galić je u subotu iznenada preminuo u 76. godini u Beogradu.

13.25 - Crnogorski fudbaler Stevan Jovetić proglašen je za najboljeg igrača Mančester Sitija u avgustu glasovima navijača koji su učestvovali u izboru na sajtu kluba.

Jovetić je iza sebe ostavio Argentinca Serhija Aguera i Brazilca Fernanda.

Crnogorski fudbaler je u drugom kolu Premijer lige, u pobedi nad Liverpulom od 3:1, postigao dva gola.

Ekipa Sitija posle prva četiri kola engleskog šampionata zauzima peto mesto na tabeli sa sedam bodova, pet manje od Čelsija.

13.00 - Ministarstvo omladine i sporta stavilo je lokalnom štabu za vanredne situacije na raspolaganje sportski centar Karataš u Kladovu za potrebe zbrinjavanja lica evakuisanih usled poplave. Navodi se da je do sada u Karataš smešteno 100 ljudi koji su napustili domove zbog poplave.

Predstavnici ministarstva i republičkog zavoda za sport, koji upravlja centrom Karataš, nalaze se na terenu i u stalnoj su komunikaciji sa štabom za vanredne situacije. Vanredna situacija zbog poplava proglašena je na teritoriji opština Kladovo, Negotin i Majdanpek.

12.35 - Mladi kolumbijski fudbaler Džejms Rodrigez rekao je da se još navikava na madridski Real i sve ono što dolazi sa igranjem u jednom od najvećih klubova na svetu.

Rodrigez je u Real došao u letnjem prelaznom roku iz Monaka, koji je na ime transfera zaradio 80 miliona evra.

Još se navikavam, ima dosta novih stvari.Nov sam u ekipi, ali verujem da ću vremenom da napredujem u svakom smislu. Želim da dobro treniram i igram. Santijago Bernabeu je prelep stadion i sjajno je igrati na njemu. O tome sam maštao još od malih nogu, rekao je Rodrigez na sajt madridskog Reala.

Kolumbijski fudbaler je za Real do sada odigrao tri zvanične utakmice.

12.00 - Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Gvangžuuu, pošto je na startu izgubila od Rumunke Monike Nikolesku sa 6:2, 6:2.

Jovanovski se očigledno nije odmorila od turnira u Taškentu, na kojem nije odbranila titulu, pošto je u nedelju u finalu poražena od Italijanke Karin Knap sa 2:0 u setovima.

Turnir u Gvangžuu igra se za nagradni fond od 500.000 dolara.

11.40 - Međunarodna automobilska federacija (FIA) ograničila je vozačima Formule 1 radio komunikaciju sa svojim timovima, počev od predstojeće Velike nagrade Singapura.

FIA se na ovaj korak odlučila kako bi vozači mogli slobodnije da odlučuju na stazi.

FIA je zabranila slanje šifrovanih poruka, a objavljen je spisak vrsta poruka koje su dovoljene.

Među dozvoljenim porukama su i izbor guma prilikom sledećeg uilaska u boks, kao i informacija o mogućoj strategiji vozača.

Pravilnik Formule 1 jasno precizira da vozači moraju da uopravljaju bolidom "sami i bez pomoći sa strane".

FIA je naglasila da će se s primenom nekih zabrena početi od trke u Suzuki, u Japanu.

11.10 - Fudbalski reprezentativac Obale Slonovače Žervinjo produžio je ugovor sa Romom do 2018. godine, potvrdio je klub iz Rima.

Njemu je prethodni ugovor isticao 2017. godine, ali je odlučio da ga produži za još jednu sezonu.

Žervinjo je za Romu odigrao 38 utakmica i postigao 13 golova, a tokom karijere igrao je još za Beveren, Le Man, Lil i Arsenal.

Za nacionalni tim Obale Slonovače nastupao je 56 puta i postigao 16 golova. Na nedavnom Svetskom prvenstvu u Brazilu postigao je dva gola, protiv Japana i Kolumbije.

10.40 - Francuz Žerom Šampanj kandidovaće se za mesto predsednika Međunarodne fudbalske federacije.

Bivši diplomata, 56-godišnji Šampanj radio je 11 godina u Izvršnom komitetu Fifa, pre nego što je 2010. napustio to mesto.

Upravo sam poslao potvrdu namere da se kandidujem predsedniku Izborne komisije Domeniku Skali, rekao je Šampanj.

Šampanj će biti jedini protivkandidat na izborima za celnika FIFA aktuelnom predsedniku te organizacije Sepu Blateru, koji je nedavno potrvrdio da će se kandidovati za svoj peti mandat. Izbori za predsednika FIFA biće održani u junu 2015. godine.

10.15 - Francuski fudbaler Junes Kabul imenovan je za novog kapitena Totenhema, a u toj ulozi trebalo bi da debituje u četvrtak u Beogradu na meču sa Partizanom u prvom kolu Lige Evrope.

Kabul je kapitensku traku preuzeo od Majkla Dosona, koji je u letnjem prelaznom roku prešao u Hal Siti.

Francuski fudbaler u Totenhem je došao u julu 2007. godine iz Oksera, a do sada je za londonsku ekipu odigrao 130 utakmica u svim takmičenjima.

Kabulovi zamenici biće Ugo Loris i Emanuel Adebajor.

Utakmica između Partizana i Totenhema u prvom kolu Lige Evrope igra se u četvrtak od 19 sati u Beogradu.

09.50 - Američka kompanija za proizvodnju sportske opreme "Najk" raskinula je ugovor sa južnoafričkim paraolimpijcem Oskarom Pistorijusiom, koji je proglašen krivim za ubistvo iz nehata devojke Rive Stenkemp.

Američka kompanija je još prošle godine suspendovala ugovor o saradnji sa Pistorijusom, pošto je on u svojoj kući u februaru 2013. iz vatrenog oružja ubio Rivu Stenkemp.

Pistorijus je prošle nedelje proglašen krivim za ubistvo iz nehata, a kazna će mu biti izrečena 13. oktobra.

09.30 - Najbolji srpski sudija Milorad Mažić neće deliti pravdu na meču prvog kola G grupe Lige šampiona između Čelsija i Šalkea, kao što je prethodno najavljeno.

09.00 - Trener Az Alkmara Marko van Basten vratiće se na klupu posle tronedeljnog odsustva zbog bolesti, saopštio je holandski klub. Ipak, on neće biti glavni već pomoćni trener u narednom periodu.

Van Basten je posle detaljnih pregleda dobio dozvolu lekara da se vrati trenerskom poslu.

Holandski stručnjak je bio odsutan zbog lupanja srca izazvanog stresom posle smrti oca, a prošle nedelje su holandski mediji preneli da je on zbog bolesti završio trenersku karijeru.

Prezadovoljni smo konačnim ishodom. Marko nam je rekao da će se vratiti na mesto trenera posle odmora, rekao je tehnički direktor holandskog kluba Ernest Stjuart.

AZ Alkmar se trenutno nalazi na 12. mestu u holandskom prvenstvu.

08.30 - Grupa navijača madridskog Reala vređala je fudbalera svog kluba Gereta Bejla dva dana posle poraza od gradskog rivala Atletika (1:2).



Do incidenta je došlo u trening centru Valdebebas u okolini Madrida, gde se navijači tradicionalno okupljaju kako bi gledali svoje ljubimce.

Kako navodi "Marka", uvrede na račun Bejla usledile su pošto Velšanin nije hteo da se zaustavi i potpiše im se na dresove. Pojedini navijači kraljevskog kluba počeli su čak i da mu šutiraju automobil.

Pored Bejla navijači su, doduše u manjoj meri, vređali i Tonija Krosa i Rafaela Varana.

08.00 - Fudbalski klub Hamburg smenio je trenera Mirka Slomku zbog slabih rezultata ekipe na početku sezone.

Hamburg se nalazi na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom.

Uprava kluba odlučila se na ovaj potez nakon poraza u prošlom kolu od Hanovera rezultatom 2:0, prenosi "Rojters", pozivajući se na lokalne medije.

Slomka je ekipu preuzeo u februaru, a tokom karijere u nekoliko navrata vodio je Hanover i Šalke.

Njega bi na klupi Hamburga mogao da zameni bivši trener Majnca Tomas Tuhel.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.