Az demolirao Astanu i bacio Partizan na treće mesto

Izvor: RTS, 24.Okt.2019, 21:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Az Alkmara pobedili su Astanu sa ubedljivih 6:0 u utakmici grupe L Lige Evrope. Ovom pobedom su fudbaleri Alkmara skočili na drugu poziciju u grupi u kojoj se nalazi Partizan, pošto su crno-beli na svom terenu poraženi rezultatom 1:0 od Mančester junajteda.
Holanđani su odigrali fantastičan duel i potpuno iskoristili činjenicu da gosti nisu došli u najjačem sastavu.
Az je poveo u 38. minutu, kada je Kopmajners sigurno izveo jedanaesterac, dok se Boadu potrudio da domaćin na poluvreme ode sa dva gola prednosti.
U nastavku su mrežu gostiju fudbaleri iz Alkmara napunili do vrha – precizni su bili Stengs, Kopmajners opet iz penala, Sugavara i Idrisi.
Srpski reprezentativac Antonio Rukavina igrao je za kazahstanskog šampiona od 43. minuta.
Četvrta runda doneće mečeve istih ekipa, Junajted će dočekati Partizan, dok će Az Alkmar na put u Nur-Sultan.
U meču grupe J Roma i Borusija Menhengladbah su u Rimu odigrali nerešeno 1:1.
"Vučici", za koju je svih 90 minuta odigrao kapiten Srbije Aleksandar Kolarov, prednost je doneo Zaniolo u prvom poluvremenu, da bi konačan rezultat postavio Lars Štindl u petom minutu nadoknade iz penala.
Roma je i dalje prva sa pet bodova, dok je Borusija poslednja sa dva.
Ljajić tragičar Bešiktaša
Austrijski Volfsberger našeg Nemanje Rnića poražen je od Bašakšehira minimalnim rezultatom (1:0), dok Adem Ljajić nije uspeo da spreči poraz Bešiktaša od Brage.
Portugalci su pogocima Horte i Eduarda slavili, a Ljajić je bio tragičar jer je u 74. minutu promašio penal koji bi doneo bod Turcima.
Porto i Rendžer su remizirali 1:1, istim rezultatom završen je duel Sent Etjena i Oleksandrije, dok je Jang Bojs sa 2:0 pobedio Fejenord. Strelci su bili Asale i Nsame, a oba gola pala su sa bele tačke.
Miralem Sulejmani je povređen, dok je trojica srpskih internacionalaca nastupilo u remiju Karabaga i APOEL-a – 2:2.
Vujadin Savić i Uroš Matić su proveli svih 90 minuta na terenu, a Andrija Pavlović je zamenjen u 82.