Izvor: Vesti-online.com, 16.Mar.2015, 20:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Akojon: Ništa mi nije bilo jasno
Džoš Akojon došao je u Partizan da popuni poziciju plejmejkera, ali je na zvaničnom debiju odigrao mnogo više u skladu sa svojom statistikom iz Kine, gde je uz tridesetak poena po utakmici imao tek po tri-četiri asistencije.
Pred njim je period prilagođavanja i uigravanja, tako da je još rano za donošenje zaključaka u pogledu uloge u timu.
Ali, sigurno je da navijači i trener Vujošević neće imati ništa protiv, ako i ubuduće bude postizao 16 poena >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za 13 minuta na terenu i šutirao trojke 4/6!
- Na početku utakmice sam osećao određeni umor, ali su me saigrači i publika progurali kroz krizu. Vidim da će biti sjajno igrati ovde. Srećan sam zbog pobede, ali znam da nas u nedelju čeka veoma važna utakmica - prvi su utisci 29-godišnjeg Amerikanca nigerijskog porekla.
Kao i svaki stranac koji dođe u Partizan, doživeo je pozitivan šok zbog broja gledalaca i bučnog navijanja. Pun Pionir ove sezone je polako postao nešto što se podrazumeva, bez obzira na ime rivala u ABA ligi.
- Ovo je najbolja publika pred kojom sam igrao u karijeri. Energija koju prenose na ekipu je neverovatna, nikada nisam osetio tako nešto. Kad sam video kako su poludeli kada je ušao moj prvi šut, ništa mi nije bilo jasno - smeje se Akojon.
Šta raduje Vujoševića više od pobede?
Novi član srpskog šampiona svestan je da će u Podgorici biti mnogo drugačije, jer će ulog biti drugo mesto na tabeli, a domaćin će se verovatno postarati da svom timu omogući maksimalnu podršku sa tribina.
- Izaći ćemo na teren da igramo svoju igru. Nećemo sami sebe da opterećujemo, ali svesni smo šta nam je zadatak. Borimo se za što bolju poziciju pred plej-of i potrebna nam je pobeda. Imamo celu nedelju da se dobro spremimo i verujem da hoćemo - završio je Džoš Akojon.
Nastavak na Vesti-online.com...





