Adija: Hoću sa Partizanom u LŠ

Izvor: B92, 08.Mar.2011, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Adija: "Hoću sa Partizanom u LŠ"

Novi napadač kluba iz Humske je za medije u Gani pričao o prvim utiscima iz Srbije, Partizanu, Rajevcu i Stevanoviću, željama za budućnost....

Nekada najbolji mladi igrač na svetu debitovao je u dresu Partizana, a u klubu iz Humske je na šestomesečnoj pozajmici sa mogućnošću otkupa ugovora.

"Za sada sve ide dobro. Od kada sam došao u Srbiju stvari su za mene počele mnogo bolje da se odvijaju.

Uprava Partizana, treneri, saigrači, navijači, su bili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << veoma nakloni prema meni, a najvažnije je da je samnom u timu i saigrač iz reprezentacije Gane Prins Tejgo, sa kojim mogu da podelim ideje, i koji može da me posavetuje, kako o stvarima vezanim za teren, tako i onim van njega. Odlično sam se uklopio, uživam na treninzima u velikom kluba sa bogatom tradicijom i nadam se da ću u Partizanu uspeti da ostvarim uspeh," kaže Adija.

Napadač 'crno-belih' ne slaže se sa tvrdnjom da je napravio korak nazad u karijeri.

"Italijanska liga je većeg kvaliteta od srpske, ali je i u Srbiji šampionat veoma jak. Neki od najvećih svetskih igrača danas, igrali su u Srbiji pre nego što su prešli u velike klubove. Najbolji primer je Nemanja Vidić. Ukoliko on može da igra na tako kvalitetnom nivou, to vam mora reći da se u srpskoj ligi događa nešto posebno.

www.partizan.rs

Takođe, tim iz Srbije je igrao u Ligi šampiona, tako da nije fer omalovažavati taj šampionat. Pored toga, došao sam da igram za Partizan, gde sam dobio priliku da pokažem talenat koji sam dobio od boga, što mi mnogo više odgovara nego da sedim na klupi u velikom Milanu," kaže Adija.

Od boravka među 'crno-belima' očekuje da, koliko je u njegovoj moći, pomogne timu da ostvari željene rezultate.

"Želim da pomognem klubu da na kraju sezone odbrani šampionsku titulu, kako bi dobili priliku da i sledeće takmičarske godine igramo u Ligi šampiona. Na ličnom planu, očekujem da nastavim sa podizanjem forme, igrajući redovno takmičarke mečeve."

Na prijateljskoj utakmici Gane i Togoa, Adija je postigao gol i bio je asistent. Smatra da mu je nekoliko pripremnih mečeva u dresu Partizana omogućilo da na tom susretu pokaže šta ume, kao i to što je na mesto selektor umesto Milovana Rajevca došao Goran Stevanović.

"Mislim da je on idealno rešenje za zamenu Rajevca. Njegovi treninzi su pozitivno drugačiji i nadam se, prema onome što sam do sada video, da će Gana nastaviti sa dobrim rezultatima i uspesima," priča Adija o povratku u selekciju 'Crnih zvezda', "Nekoliko pripremnih utakmica koje sam odigrao za Partizan pomogle su mi da dođem do prepoznatljive brzine i agresivnosti. Takođe, sa bivšim selektorom Rajevcem, Gana je igrala samo sa jednim napadačem, a s obzirom da je Asamoa Gijan bio u odličnoj formi bilo je teško doći do prilike da igraš. Ali sa novim trenerom Stevanovićem, koji je pokazao da želi da igra sa dva ili više napadača, biće mnogo više prilika i za druge napadače da igraju za svoju zemlju i pokažu šta znaju."

Hoće li Partizan kupiti Tejga i Adiju?

Adija je pozajmljen do kraja sezone ali Partizan ima 'pravo preče kupovine'.

U slučaju da uprava prvaka Srbije proceni da Tejgo i Adija, ili jedan od njih, vrede onoliko koliko je obeštećenje reprezentativci Gane mogli bi u junu da potpišu nove ugovore.

Novac koji Hofenhajm traži za Princa Tejga je 1,5 milion evra, obeštećenje Milanu za Adiju iznosilo bi 200.000 evra više.

Zanimljivo je i da bi ukupna cena dvojice igrača bila jednaka obeštećenju koje Partizan dobija za Brazilca Klea koji je ove zime otišao u Kinu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.