ABA liga: Partizan pao u Pioniru

Izvor: BanjalukaLive.com, 08.Okt.2014, 21:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana pretrpjeli su prvi poraz u novoj sezoni ABA lige u drugom kolu. Ekipa Duška Vujoševića poražena je pred 6.500 navijača u Pioniru od Krke sa 68:64. Partizan je veoma loše počeo meč protiv ekipe Aleksandra Džikića, bio je tokom prvog poluvremena u zaostatku, ali se u trećoj dionici vratio i imao je devet poena viška. Krka se međutim nije predavala, a veliku pomoć je dobila i od trenera Partizana Duška Vujoševića koji je krajem treće četvrtine isključen >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << zbog dve tehničke greške. Malkolm Armsted bio ej najzaslužniji za prvi trijumf tima iz Novog Mesta protiv Partizana u Pioniru u istoriji sa 26 poena. Rojc je dodao 13, a Jasmin Hukić 12. Partizan je predvodio bivši igrač Krke Edo Murić sa 22 poena, a donekle ga je pratio samo Đorđe Gagić sa 13 poena. Iako se Murić našao u startnoj petorci, crno-bijeli nisu najbolje otvorili meč. Tek poslije više od tri minuta postigli su prve poene, a postigao ih je upravo Murić (zakucavanje za 2:4). Nisu ni gosti najbolje otvorili utakmicu, pa je u prvih pet minuta ukupno viđeno samo šest poena. Poslije trojek Hukića Krka je u 7. minutu imala +5 (9:4), ali je na drugoj strani na isti način uzvratio Edo Murić. Do kraja prve dionice Partizan je uz nekoliko skokova u napadu i slabih napada gostiju uspeo da uhvati priključak, pa je poslije deset minuta na semaforu stajalo 17:15 za Krku. I druga dionica je počela u sličnom ritmu. Obe ekipe imale su mnogo problema u napadu, pa je Vujošević brzo morao da vrati na parket Murića koji je jedini bio raspoložen. Dobra stvar po srpskog šampiona bila je i činjenica da ni Krka nije mogla mnogo da ubaci u napadu, pa je Partizan sve vrijeme držao priključak. U samom finišu prvog poluvremena Partizan je sustigao predbnost rivala sa linije slobodnih bacanja, a prvu prednost crno-bijelima donio je Mihajlo Andrić trojkom – 31:29 (poluvrijeme 31:31). Početak drugog poluvremena pripao je Đorđu Gagiću koji je ubacio prvih pet poena za najveće vođstvo Partizana. Upravo je na krilima tih poena Gagića Partizan i uspijevao da održi prednost. Gosti iz Slovenije pravili su mnogo grešaka, a crno-bijeli su to koristili. Sredinom treće dionice ponovo se razigrao Murić, vezao je nekoliko dobrih poteza i poena, pa je Partizan u 26. minutu imao i devet razlike – 45:36. Reagovao je Aleksandar Džikić tajm-autom. Trener Krke razbudio je svoje igrače koji su se vratili u meč i uspjeli su da izjednače poslije isključenja Vujoševića. Trener crno-bijelih nastavio je sa praksom prigovaranja sudijama, dobio je drugu tahničku grešku, pa su crno-bijeli igrali bez njega do kraja. Krka je je do kraja trećeg perioda serijom 15-4 vratila prednost – 51:49. Prvih pet minuta u posljednjoj dionici bio je u stvari duel jedan na jedan između Eda Murića i Malkolma Armsteda. Bivši igrač Krke je započeo seriju, a na drugoj strani ga je Armsted pratio. Krka je držala minimalnu prednost u prvih pet minuta posljednjeg kvartala, ali nije uspijevala da stekne ozbiljniju prednost kojom bi prelomila utakmicu. Uslijedio je dramatičan finiš utakmice. Partizan je dva minuta prije kraja poenima Murića prišao na samo minus dva (64:62), ali odgovorio je nezaustavljivi Armsted na drugoj strani. Partizan je u posljednjih 90-ak sekundi imao nekoliko prilika da možda i preuzem vođstvo, ali Murić, Tepić i Gagić su bili neprecizni, pa su gosti ostvarili trijumf. (B92, Foto: ABA)
Pogledaj vesti o: Partizan