ABA: Partizan preko MZT do 12. pobede

Izvor: B92, 24.Dec.2016, 19:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana sačuvali su drugo mesto u regionalnoj ABA ligi i posle 15. kola.

Ekipa Aleksandra Džikića savladala je u Pioniru skopski MZT rezultatom 91:76.

Dugo su se crno-beli mučili sa makedonskom ekipom, iako su vodili tokom praktično svih 40 minuta.

Gosti su u nekoliko navrata hvatali priključak, ali je meč definitivno odlučen početkom poslednje deonice kada je Partizan prvi put stekao dvocifrenu prednost i kada je u 35. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << došao do 78:62.

Novica Veličković se vratio u ekipu i bio je najbolji sa 21 poenom, 5 skokova i 3 asistencije. Birčević je dodao 13 poena i 2 skoka, Hečer je ubacio 12, a Vrabac je bio odličan sa 10 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Na drugoj strani Sinovec je ubacio 20, a Skot 15 poena uz 11 skokova.

U narednom kolu Partizan gostuje Ciboni u Zagrebu.

Tok meča:

Stefan Birević otvorio je meč sa pet vezanih poena, a pratio ga je Luković koji je uz nekoliko skokova u napadu doneo Partizanu 11:5 u četvrtom minutu.

Minut kasnije bilo je i 14:7 posle trojke sve boljeg Robinsona, ali je Partizan razliku u prvoj deonici pravio uglavnom u reketu.

Gosti su ipak uspeli da održe priključak, a onda su serijom 6-0 došli do izjednačenja (16:16).

Malo po malo MZT je nametnuo svoj stil igre i u 8. minutu je pvoeo sa 22:18. Usledilaje trojka Marinkovića, a posle 10 minuta bilo je nerešeno – 24:24.

Početak druge deonice pripao je Novici Veličkoviću koji je zaigrao posle propuštene utakmice u Poljskoj. Uz to ej Partizan agresivnijom odbranom oduzeo nekoliko lopti rivalu i vratio je prednost – 32:26 u 12. minutu.

Na krilima te serije Partizan je i okončao prvo poluvreme. Gosti su u nekoliko navrata hvatali priključak, ali je Partizan na veliki odmor otišao sa pet poena viška – 47:42.

Ratkovica je ubacio 10, Luković 8, a Veličković 7 poena u prvih 20 minuta.

Početak drugog dela doneo je sličnu igru kao i u prvom. MZT nije popuštao i u 24. minutu je prišao na 49:48, ali Partizan je sačuvao prednost.

Adin Vrabac je sa četiri vezana poena doneo +7 tri minuta kasnije (57:50), ali je MZT ponovo odgovorio i smanjio na 57:56. Usledila je trojka Veličkovića, pa onda i slobodna bacanja bivšeg igrača Reala, a Partizan je posle 30 minuta vodio sa 63:56.

Početkom poslednje deonice crno-beli su napokon probili barijeru i stekli su dvocifrenu prednost koja je u 35. minutu iznosila i najvećih 78:62. Veličković se u potpunosti razigrao, pratili su ga i ostali igrači, ali MZT se tri minuta pre kraja spustio na -9 (80:71).

Ipak, više od toga gosti nisu mogli i PArtizan je mirno priveo meč kraju ostvarivši 11. pobedu u sezoni.