ABA LIGA: Lud početak u Pioniru, buđenje Partizana i razbijanje Cibone (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Nov.2018, 21:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četvrti trijumf crno-belih.

Košarkaši Partizana savladali su u sedmom kolu ABA lige Cibonu u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' sa 86:67 (23:23, 22:17, 24:16, 17:11) i tako došli do četvrte pobede u regionalnom takmičenju. Meč je obeležio čudan početak u kojem je Cibona imala čak i 15 poena prednosti, a zatim serija crno-belih od 25-0 za dvocifrenu prednost. To vođstvo je Partizan uspeo da sačuva i uveća >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << u preostalom delu meča i stigne do zaslužene pobede.

Početak meča sigurno nije bio ono što su želeli da vide navijači Partizana u ispunjenoj dvorani ''Aleksandar Nikolić''. U prvih sedam minuta igre Cibona je pogađala apsolutno sve, a početak Vukova je bio furiozan jer su posle nepuna tri minuta vodili 12:0. Andrea Trinkijeri morao je da reaguje tajm-autom, ali to nije odmah dalo rezultat mada je Partizan uspeo konačno da pogodi neki šut. Gosti iz Zagreba igrali su kao transu, a tri minuta pre prvog malog odmora njihova prednost bila je neverovatnih 23:8. Od tog trenutka kao da su se probusdili igrači Partizana. Usledila je furiozna serija 15-0 do kraja deonice i nerešen rezultat, da bi crno-beli seriju nastavili na početku druge četvrtine i ukupnom serijom 25-0 stigli do dvocifrenog vođstva 33:23 za eksploziju u dvorani u 14. minutu predvođeni Aleksejom Nikolićem. Posle šest minuta bez poena Cibona je prekinula post, a Partizan je čuvao prednost, da bi gosti iz Zagreba u samoj završnici prišli na 40:38. Ipak, na poluvremenu Partizan je vodio sa pet poena prednosti.

HALFTIME: @PartizanBC - @kk_cibona 45:40. @AliNikolic 13 | Bundović 10.

— ABA Liga (@ABA_League) November 10, 2018

Početkom treće četvrtine na kratko je uspeo Partizan da se odlepi Ciboni, ali su Vukovi brzo to sustigli, a u 25. minutu i poveli posle dužeg vremena 51:50. Izgledalo je da će Cibona učiniti utakmicu neizvesnom, ali crno-beli su imali drugačiji plan. Već u narednom napadu Lendejl trojkom vraća vođstvo Partizanu, a uskoro su crno-beli napravili seriju 8-0 i otišli još jednom na dvocifrenu prednost 66:54 u poslednjem minutu treće deonice, da bi Zagorac trojkom doneo pred poslednju četvrtinu maksimalnu razliku 69:56.

Air Bandja ✈️📷

Na startu poslednje deonice Partizan je čuvao dvocifrenu prednost. Pokušala je Cibona nešto više da uradi na početku, ali je samo Rajli-Ros pogađao sa penala, dok je Marinković trojkom doneo novo maksimalno vođstvo crno-belima 74:58 u 34. minutu. Zagrepčani nisu više uspeli da zaprete domaćinu, stao im je šut, a crno-beli su rešili pitanje pobednika i zasluženo stigli do trijumfa.

FMP - Krka (18)

Tabela: Crvena zvezda 7-0, Mega Bemaks 6-1, Budućnost 4-2, Partizan 4-3, FMP 3-3, Cibona 3-4, Cedevita 2-4, Igokea 2-4, Mornar 2-4, Krka 2-4, Olimpija 2-5, Zadar 2-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.