Izvor: MVP.rs, 26.Jan.2016, 21:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Žreb bio naklonjen Orlovima
Srbija je dobila protivnike protiv kojih će se boriti za plasman na Olimpijske igre.
U Ženevi je održan žreb za predstojeće kvalifikacione turnire čiji će pobednici izboriti vize za plasman za sportski događaj koji će obeležiti 2016. godinu - Olimpijske igre u Rio de Žaneiru. Jedan od domaćina biće i Beograd, a Srbiji je žreb bio naklonjen. Za jedno mesto koje vodi u Brazil rivali Orlova biće Angola i Portoriko u prvoj fazi u okviru A grupe, a >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << potom, nadamo se, neka od selekcija smeštenih u B grupu gde su: Japan, Češka i Letonija.
Žreb je bio takav da Srbija, kao nosilac, nije mogla da se sastane sa Francuskom i Grčkom, kao ni Italijom i Filipinima, domaćinima preostala dva turnira. Između Kanade i Češke selekciji Srbije je "zapala" četa koju predvode Jan Veseli, Tomaš Satoranski i Blejk Šilb. Angola je tradicionalno jedna od najboljih selekcija iz Afrike, dok je Letonija bila jedno od najprijatnijih iznenađenja prethodnog Evrobasketa i to bez Kristapsa Porzingisa. Na kraju, šansu u Beogradu će tražiti i Portoriko, koji bi trebalo da predvodi Džej Džej Barea.
Manifestacijom u Ženevi je rukovodio Predrag Bogosavljev, direktor za takmičenja FIBA, a pomoć je imao od Raše Nesterovića i Horhea Garbahose, kao i Ane Dabović za deo žreba posvećen ženskoj košarci. Srpsku delagaciju su činili predsednik KSS-a Dragan Đilas i potpredsednici Dejan Tomašević i Andrija Kleut.
Kvalifikacioni turnir u Beogradu je na programu od 4. do 10. jula, dok će košarkaški turnir na Olimpijskim igrama biti odigran u periodu od 6. do 21. avgusta.
BEOGRAD
Grupa A: Srbija, Angola, Portoriko
Grupa B: Japan, Češka, Letonija
MANILA
Grupa A: Turska, Senegal, Kanada
Grupa B: Francuska, Novi Zeland, Filipini
TORINO
Grupa A: Grčka, Meksiko, Iran
Grupa B: Tunis, Hrvatska, Italija
(foto: KSS / Nebojša Paraušić)
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre, Vize







