UŽIVO: Srpkinje dominiraju, Olimpijske igre sve bliže

Izvor: Večernje novosti, 08.Feb.2020, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkašice Srbije igraju s Nigerijom u drugom kolu kvalifikacionog turnira grupe A u Beogradu ključnu utakmicu za plasman na Olimpijske igre u Tokiju Košarkašice Srbije igraju s Nigerijom u drugom kolu kvalifikacionog turnira grupe A u Beogradu ključnu utakmicu za plasman na Olimpijske igre u >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Tokiju.Izabranice Marine Maljković, bronzane sa prošlog Evropskog prvenstva, poražene su u četvrtak sa 88:69 od Amerikanki, koje su se na OI u Tokiju već plasirale kao svetske šampionke. Nigerija je u prvom kolu ubedljivo pobedila Mozambik. Tekstulani prenos između Srbije i Nigerije možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINANigerija bolje otvara meč. Mada, su obe reprezentacije bile više nego raspoložene u napadu. Skoro, da nije bilo odbrana. Nigerijke bez promašaja u prva četiri minuta. Naše devojke uglavnom skokom u napadu i sa linije penala drže kakav takav egal - 11:13.Nevena Jovanović iznudila je faul, baš kao i Ana Dabović. Nigerija je ispunila bonus. Sonja Vasić nije uspela da poentira. Makalaj je takođe promašila. Ana Dabović poentira za -4, 13:17. Odlična odbrana Srbije i onda koš Bruks, 15:17. Ofanzivni skok i pogađa Amukamara, 15:19. Solidna igra Srbije u prvoj četvrtini, ali Nigerija ima minimalnu prednost - 21:22. Afrikanke su pogazale da će biti tvrd orah.DRUGA ČETVRTINAMnogo bolji početak druge deonice za naše devojke. Saša Čađo pogodila je trojku za 24:22, a potom je i Milić poentirala, 26:22. Nigerija se vraća preko Amukamare i Ibekve, 26:26. Odbrana Srbije odlična. Koš Sonje Vasić za31:26. Imobio je promašila šut za dva poena. Bruks je uspela da iznudi faul i pogodila je oba slobodna bacanja, 33:26. Selekcija Nigerije se mučila sa organizacijom napada, ali je parirala svojim rivalkama u skoku, da bi Elonu pogodivši jedno slobodno bacanje posle faula Miljkovićeve prekinula seriju- 33:27.Ponovo je viđen period kada nijedna ekipa nije postigla nijedan poen skoro dva minuta, Nigerijke su prekinule taj niz, ali je Srbija održavala vođstvo. Odličan potez Sonje Vasić, 35:29. Nigerija nije uspela da poentira, ali Dabović pravi grešku u koracima. Ponovo dobra odbrana Srbije. Oba slobodna pogodila je Tina Krajišnik, 37:29. Na drugoj strani Elonu smanjuje zaostatak Nigerije, 37:31. Srpkinje na krilima Bruks i Dabović dolaze do dvocifrene razlike - 43:31. Trojka Nigerije za konačnih 43:34 u prvom poluvremenu.TREĆA ČETVRTINA
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.